Kněžský fotbal Čechy-Morava opět nerozhodně

17. května 2016 Barvínek, Šmrnc Autor: Filip Breindl

Remízou 1:1 skončil dnes ve Velimi u Kolína fotbalový zápas českých a moravských kněží. Nerozhodně dopadlo i předchozí měření sil na podzim v Brně-Bosonohách, tentokrát měli mírnou převahu hostitelé z Čech, kteří ale v závěru nedokázali ubránit hubený jednobrankový náskok.

Můžete si poslechnout přímý přenos 2. poločasu tak, jak jsme jej vysílali v pořadu Barvínek.

Po přivítání velimským starostou Josefem Seifertem začaly oba týmy vlažně a místo pohledných kombinací sledovali diváci zpočátku spíše nepřesné přihrávky a zakončení mimo branku, jako v případě první střely Jana Kotíka nebo pokusu Marka Hrice z trestného kopu. Jeho spoluhráč Vít Uher mířil ve 13. minutě mezi tyče, ale brankář Jindřich Čoupek jeho střelu vyrazil. Dvakrát zahrozil z rychlých moravských protiútoků Pavel Fox Pacner - v prvním případě vyvolal chaos v české obraně a málem získal možnost střely po zaváhání vybíhajícího gólmana Kamila Vrzala, v druhém případě v 17. minutě ho dokonce přehodil a lehký oblouček skončil na tyči české branky!

Pak se prosazovali domácí, jenže gólem neskončila ani střela Miloslava Brhela (těsně vedle), technický pokus nováčka českého týmu Josefa Kadlice (nad branku), ani rána, kterou Vít Uher vyslal doprostřed branky a Jindřich Čoupek ji zneškodnil. Na druhé straně se neujala akce, při níž Svatopluk Pavlica postupoval z úhlu sám na branku - Kamil Vrzal jeho střelu vyrazil na roh. Po 35. minutě se do velkého tlaku dostal český tým - jeho hráči v krátké době zahrávali čtyři rohové kopy a pokaždé zahrozili, nejvážněji Josef Kadlic, jehož pohotová střela z otočky skončila na břevně.

Jaroslav Knichal odhlavičkoval z brankové čáry míč, který se snášel do sítě přímo z rohu. Potom ještě po dobré kombinaci pálil Miloslav Brhel, jenže nad branku, a zdálo se, že poločas skončí bez branek. Pak však Lohel Klindera vrátil pohotově zpět z poloviny hřiště výkop Jindřicha Čoupka, moravský brankář při pokusu vyrazit míč trefil záda Libora Bučka a klenečský farář pak ještě zblízka pojistil cestu míče přes brankovou čáru - 1:0.

V poločasové přestávce vynikal hlas Jaroslava Knichala, který nabádal své moravské spoluhráče ke zlepšení hry. Něco si řekli i čeští hráči, z nichž zejména Libor Buček dával během první poloviny nespokojenost se souhrou. Domácí také vstoupili aktivněji do druhého dějství a velkou šanci si vypracovali v 51. minutě, kdy nejprve brankář Jindřich Čoupek vyrazil střelu Víta Uhra a pak chytil dorážku Josefa Kadlice. V dalším pokračování byl k vidění zejména boj mezi šestnáctkami obou týmů, Jaroslav Knichal střílel z trestného kopu vedle branky a mezi tři tyče se netrefil ani Pavel Römer. Do nadějné pozice se v 76. minutě dostal Pavel Pacner, jeho technickou střelu ale zblokovali obránci a stejně vzápětí dopadl na druhé straně Pavel Ruml.

Chvíli nato skončil míč v síti, když nepřesnou střelu Martina Sklenáře dorazili jeho spoluhráči, kvůli jejich postavení mimo hru ale branka nemohla být uznána. Poté Jindřich Čoupek zneškodnil střelu Josefa Kadlice a moravský tým přežil i velkou šanci, když Vít Uher v dobré pozici nezasál míč ideálně a poslal ho mimo branku. Hned poté přišlo poměrně nečekané vyrovnání - Jaroslav Knichal, který se už předtím vysouval ze své pozice v obraně dopředu, tentokrát dostal ideální přihrávku do běhu, unikl českým obráncům a zdařilou kličkou setřásl i brankáře Kamila Vrzala.

Skóre se už nezměnilo a znamená to, že podruhé za sebou skončil kněžský duel nerozhodně a Morava prodloužila svou neporazitelnost na čtyři zápasy. Příště by se oba týmy podle předběžné dohody měly sejít v druhé polovině září v Křižanově na Vysočině, Proglas bude u toho.

Čechy - Morava 1:1, hráno 17. května 2016 ve Velimi

branky: 44. Buček 1:0, 85. Knichal 1:1

střely na branku: 8:6, rohy: 11:8, poločas: 1:0

žlutá karta: Libor Buček

rozhodčí: Petr Sklenář (Praha), 50 diváků

Čechy: Kamil Vrzal (Uhlířské Janovice) - Marek Hric (Ostrov a Jáchymov), Marek Sklenář (Praha-Kobylisy), Libor Buček (Klenčí pod Čerchovem) - Lohel Klindera (Praha-Košíře), Andrea Barbero (Praha , sv. Apolinář, rodák z Itálie), Josef Kadlic (Příchovice), Manuel Lobo (Praha, Opus Dei, rodák ze Španělska), Miloslav Brhel (Polička) - Martin Sklenář (Kolín), Vít Uher (Praha-Žižkov), střídali Pavel Ruml (Praha, vojenský kaplan, duchovní Českobratrské církve evangelické), Richard Polák (Cheb).

Morava: Jindřich Čoupek (Přímětice) - Stanislav Suchánek (Lipník nad Bečvou), Jan Bleša (Kelč), Jaroslav Knichal (hlavní kaplan Armády ČR), Ondřej Jirout (Náklo) - Jan Kotík (Brno-Řečkovice), Pavel Römer (Ivančice), Daniel Blažke (Přímětice), Martin Hönig (Znojmo) - Pavel Fox Pacner (Mikulov), Svatopluk Pavlica (Uničov), střídal Alfonso Garcia Huidobro (Brno, rodák z Chile).