Barvínek: Písničky z jara 2017

Barvínek: Písničky z jara 2017

Pořad v souvislostech


Písničky z jara 2017
Budeme vysílat

Vysvědčení
Vysvědčení
Patroni sv. Cyril a Metoděj
Vysílali jsme


Kapela, která už je 35 let Ztracená

Červnový magazín Barvínku

Červnový magazín Barvínku
Audioarchiv
6. září 2017 Barvínek Autor: Luděk Strašák

V Barvínku 5. září a 9. září v repríze si poslechneme písničky a představíme CD, která jsme si představovali v Magazínech Barvínku na jaře letošního roku.

Začneme sborem Vinimini ze slovenského Bardejova, který zvítězil v anketě Dětské CD roku 2016. Album se jmenuje Z dlhých ciest a v Barvínku jsme se o něm bavili se Silvií Demskou. Dozvíte se mimo jiné o tom,  jak tento sbor vznikl, čím jsou pro něj salesiáni a co třeba dělají s přestárlými sboristy.

MiroJilo_110_lowMiro Jilo alias Miro Šmilňák, kterého si v Barvínku také představíme, začínal kdysi také ve sboru Vinimini. Vloni natočil CD Hroch. Dozvíte se, jak se Miro dostal k psaní písniček pro děti. Svoje album pojal Miro jako rodinné album, které mohou poslouchat všechny generace. Čerpal ze vzoru jiných písničkářů a kapel, především pak z alba Jarka Nohavici Tři čuníci. 

loutky v nemocniciA jako poslední si představíme projekt Loutky vnemocnici. Zavoláme Mirce Mikové, která tento projekt vymyslela a budeme se bavit, jak takové loutky mohou pomáhat nemocným dětem.

Přejeme hezký poslech a ať je vám všem do zpěvu!