Barvínek: Svatá Ludmila

Barvínek: Svatá Ludmila

Pořad v souvislostech


Čeští patroni - 100 let republiky
Budeme vysílat

Když prší...
Když prší...
Kejkle mezi nebem a zemí
Vysílali jsme

Barvínek

Dobrodružství v přírodě

PRA Barvínek
Audioarchiv

V úterý 11. září zahajujeme v Barvínku oslavu 100 let naší republiky putováním za patrony naší země. Přivítáme první českou světici a patronku všech babiček – svatou Ludmilu.

Otec Tomáš Koumal nám poví, kdo je to patron a jaké patrony má naše země. Redaktorka Monika se ho zeptala, co by popřál naší republice k 100 narozeninám. A zeptali jsme se i Vás dětí. Kdo je podle vás svatý, jaké patrony má naše země a zda může být svatá i paní učitelka?

O svaté Ludmile nám přišla do Barvínku vyprávět paní Nina Weissová ze sdružení Svatá Ludmila 1100, otec Petr Bubeníček, který je farářem na Levém Hradci a sestřička Zdislava Janoušková. Zajímalo nás, jaká byla svatá Ludmila, kde najdeme zajímavá místa spojená s naší patronkou a co znamená číslo 1100.

Svatá Ludmila je patronkou všech babiček a tak si o babičkách budeme také povídat. S jednou babičkou, paní Aničkou Mackovou, se zamyslíme nad tím, v čem je to prima být babičkou a jaké jsou dnešní babičky.

Naše knihomilka Bety má pro nás tip na nečekaně dobrodružnou a napínavou knížku o babičkách. Knížka má sice hodně stránek, ale podle Bety vás napínavé čtení natolik pohltí, že se od něj nebudete chtít odtrhnout.

Krásné svatoludmilské poslouchání přeje Simča a Romča