Básnický Barvínek

Básnický Barvínek

Pořad v souvislostech


Básnický
Budeme vysílat

O smrti
Jak se vodí vodicí pes
Jak se vodí vodicí pes
Vysílali jsme


O smrti

Skautský dobrý skutek

Skautský dobrý skutek
Audioarchiv
24. listopadu 2018 Barvínek Autor: Simona Císařová

Ať jsi velký či maličký, když miluješ básničky, poslouchej náš Barvínek, z úterní mozaiky kamínek.  V  Barvínku si poslechneme rozhovor s básníkem Radkem Malým. Prozkoumáme vztah modlitby a básniček nebo poradíme, jak si snadno zapamatovat básničku.

Hostem našeho Barvínku bude básník a spisovatel Radek Malý.  Zeptáme se ho, jak vznikne básnička nebo jak se stát básníkem? A pokud chcete vědět, co dělá pan spisovatel, když ho zrovna nic nenapadá, poslechněte si naše povídání.

Jedna z prvních modliteb je Andělíčku můj strážníčku. Je tato modlitba i básnička? Nebo je to tak, že modlitba v sobě nese i kus poezie. Společně s odborníkem panem prof. Jiřím Trávníčkem prozkoumáme tohle zajímavé spojení básničky a modlitby.

Paní učitelky často vyžadují naučit se nějakou básničku zpaměti. A to může být docela dřina. Redaktor Milan Tesař má dobrý tip, jak se snadno můžeme básničku naučit. Svůj nápad nám prozradí i v Barvínku.

Autorka pohádek pro děti Jarka Cýrusová nám složila speciální básničku o Barvínku. Přednese nám ji nás oblíbený tipař Radovan.

Zazní i spousty písniček, které jsou vlastně zhudebněné básně. A na závěr je pro vás připravena soutěž o CD Bylinky, které je plné právě zhudebněných básniček Emanuela Míška.

Těšíme se na vás v úterý od 16:00 hodin a nově po 11 hodině v sobotu.

Simča a Romča