Do světa deskových her s Vladimírem Chvátilem

Do světa deskových her s Vladimírem Chvátilem

Pořad v souvislostech


Do světa deskových her s Vláďou Chvátilem
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Sluchátko v Barvínku
Sluchátko v Barvínku
Vysílali jsme


Magazín Barvínku

Vzhůru do oblak!
Jukebox Barvínku
Audioarchiv
20. prosince 2021 Barvínek Autor: Veronika Fráňová

Hrajete rádi deskové hry? Vláďa Chvátil taky! A vsadíme se, že jste už někdy nějakou jeho hru hráli, jen jste o tom nevěděli. Vláďa hry nejen hraje, ale také je vymýšlí a sklízí s nimi celosvětový úspěch. Vydejte se v úterý 21. prosince spolu s Vláďou Chvátilem do světa deskových her!

Vláďa Chvátil vyvíjí celosvětově úspěšné deskové a počítačové hry. Autorsky se podepsal na hrách Fish Fillets, Original War, mezi nejznámější deskové hry patří Through the Ages: Příběh civilizace, Galaxy Trucker, Space Alert a také párty hra Krycí jména. Právě za ni získal cenu Spiel des Jahres za rok 2015, v současnosti pravděpodobně nejprestižnější ocenění moderních společenských her, které je každoročně udělováno v Německu od roku 1979.

V kolika letech vymyslel svoji první deskovou hru? Jak dlouho trvá vznik nové hry – od počátečního nápadu přes realizaci, testování a po uvedení na herní trh? Kde se Vláďa jako vývojář inspiruje? Jakých zásad by se měl člověk držet při psaní pravidel hry? Jak se podle něj pozná špatná hra? A jaké to je získat ocenění za nejlepší hru roku?

Vydejte se v Barvínku spolu s Vláďou Chvátilem do světa deskových her! V úterý 21. prosince od 16 hodin a kdykoliv v audioarchivu!