Ekologický Barvínek

Ekologický Barvínek

Pořad v souvislostech


Ekologický Barvínek
Budeme vysílat

Jak se otevírají studánky?
Až na konec světa
Až na konec světa
Vysílali jsme


Jak se otevírají studánky?

Za uměním do londýnských ulic a ještě dál

Za uměním do londýnských ulic a ještě dál
Audioarchiv
21. února 2023 Barvínek Autor: Štěpánka Minárová

S Barvínkem se vypravíme na Jezírko. To je jedním z pěti pracovišť brněnské Lipky, školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Lipka nabízí ekologické výukové programy, kroužky a řemeslné dílny nejen pro děti. Inspirujte se, jak šetrně a odpovědně přistupovat k přírodě!

Mraveniste_JezirkoJezírko se nachází v malebném prostředí lesů poblíž brněnských Soběšic, kromě toho, že nabízí jednodenní a pobytové ekologické programy pro školy, kroužky a také tábory, tak si zde například můžete prolézt šestnáctimetrovou chodbou mraveniště! A to si nemůžeme nechat ujít! A ujít si také nenecháme aktivity, kterých se děti v rámci programů účastní.

Společně se s paní vedoucí Jezírka Pavlínou Žilkovou a také s jednou z pedagogických pracovnic paní Evou Kazdovou podíváme například na to, jak se kácí strom. A v lese pakJezirko_krmitko ještě chvíli zůstaneme a budeme poznávat hlasy ptáků. Navštívíme také dílnu, kde se vyrábí ptačí krmítka. Nabídneme jednoduchý postup, jak si takové ptačí krmítko zvládnete hravě vyrobit také vy doma. Jezirko_vyrezavani

Vydejte se s námi nejen za lesním dobrodružstvím na Jezírko! Přidat se můžete v úterý 21. února v 17:10, v sobotu 25. února v 11 hodin nebo kdykoliv v audioarchivu. 

Těší se na vás Štěpánka a Monika :-)