Jak si užít (a přežít) prázdniny

Jak si užít (a přežít) prázdniny

Pořad v souvislostech


Jak si užít (a přežít) prázdniny
Budeme vysílat

Když prší...
Když prší...
Kejkle mezi nebem a zemí
Vysílali jsme

Barvínek

Dobrodružství v přírodě

PRA Barvínek
Audioarchiv
24. června 2019 Barvínek Autor: Alžběta Havlová

Prázdniny jsou za rohem a my se v Barvínku podíváme na to, jak je přežít ve zdraví - se záchranáři Tomem a Jendou si zopakujeme základy první pomoci. Těšit se také můžete na rozhovory s vítězi soutěže Hrdina Barvínku nebo dětmi ze školy Labyrinth.

"Když je to potřeba, každý má povinnost dát první pomoc - a to znamená alespoň zavolat záchranku." Kluci záchranáři byli nekompromisní, dětem v rozhovoru kladou na srdce, že často lidé v davu mají strach něco udělat, ale nejdůležitější je se nebát a opravdu někomu pomoct. Poradí vám, co dělat například v situaci, kdy se někdo začne topit, ale třeba také jak si poradit se smutkem po rodičích na táboře.

V Barvínku si také popovídáme s dětmi ze školy Labyrinth. Ti nám společně s paní učitelkou vysvětlí, proč místo známek dostávají sluníčka a mráčky a jak vypadá jejich vysvědčení.

Víťa, Jindra a Maki - to jsou tři Hrdinové, kteří vyhráli půlroční soutěž Hrdina Barvínku. Co jsou zač? Co je baví? Jak si užili soutěžení? Těší se na kurz přežití s polárníkem Jardou Pavlíčkem? Tohle vše i mnohem více nám prozradili v rozhovorech. "Doufám, že se na kurzu naučím, jak si poradit v přírodě...a taky mnohem víc, něco, co sám nevím," říká vítěz soutěže Víťa a my souhlasíme - co přesně se na kurzu bude dít, to dopředu nikdo neví. I proto s nimi vyrazí redaktorka Hanka, která nám pro Barvínek vše zdokumentuje. V srpnu se tak můžete těšit na Barvínek o tom, jak se naši Hrdinové na kurzu měli!

Barvínek si nalaďte v úterý 25. června v 16 hodin a v sobotu po 11. Užijte si prázdniny a kdybyste nevěděli, co s volným dnem, poslechněte si naše tipy na výlet!

Vaše Bětka a Romča