Jaroslav Pavlíček: Jak přežít v zimě i divoké přírodě

Jaroslav Pavlíček: Jak přežít v zimě i divoké přírodě
17. prosince 2018 Barvínek Autor: Alžběta Havlová

Jak vypadá zima na Antarktidě? Co dělat v případě, když jsme nuceni přenocovat v mínus dvaceti stupních venku? Jak přežít v divoké přírodě, bez jídla a bez signálu na mobilu? Jak si uvařit bez plynového vařiče i dřeva?

Tohle všechno umí poradit Jaroslav Pavlíček, český polárník, cestovatel a spisovatel, jak píše Wikipedia. Jaroslav je ale především člověkem nezdolného optimismu, velké vůle a zdánlivé neuskutečnitelných nápadů, které se posléze ukáží jako nápady geniální. Vylezl na Mount Everest, založil základnu na Antarktidě a dvakrát přešel Grónsko. Jak poznala sama redaktorka Barvínku na vlastní kůži (při absolvování kurzu přežití), když se chce, tak jde všechno. A s Jaroslavem Pavlíčkem to platí dvojnásob.

Poslechněte si rozhovor s jedním z nejzajímavějších cestovatelů dneška, který na svých cestách zásadně nepoužívá moderní vybavení, protože "co kdybys skončil na pustém ostrově bez všeho?".

Chcete se podívat, jak Jaroslav Pavlíček ve studiu Proglasu vyráběl vařič z plechovky Red Bullu a ohříval vodu na kafe? Podívejte se na video z natáčení!

Jaroslav Pavlíček

Jaroslav Pavlíček s redaktorkou Alžbětou Havlovlou