Každý máme talent

Každý máme talent

Pořad v souvislostech


Každý máme talent
Budeme vysílat

Finále Hrdiny Barvínku
O modlitbě
Jak si užít (a přežít) prázdniny
Vysílali jsme


Víra a já

Víra a já

Židovský Barvínek
Audioarchiv
20. května 2019 Barvínek Autor: Alžběta Havlová

Ben hraje na tři nástroje, dělá sport a má talent na chození poslepu. Amálka tančí street dance. Janek miluje svoje violoncello. A Ráďovi jde zas dobře kamarádění. Barvínek o tom, že talent má každý na něco jiného - a právě to dělá náš svět barevný.

V Barvínku se tentokrát vydáme na procházku po Brně s Benem. Patnáctiletým studentem Cyrilometodějského gymnázia, který od narození nevidí. Vezme nás na cestu tramvají a ukáže, jak se po městě cestuje poslepu. "Většinou mi všichni ochotně pomůžou. Ale blbé je, když pomoct nechci, a stejně mi někdo pořád pomáhá," říká Ben po cestě do flétny. Redaktorka Bětka ještě nikdy nebyla tak středem pozornosti - vedle sebe Bena s bílou hůlkou a v druhé ruce mikrofon. "Já vlastně ani nevím, jak na mě lidi reagují, když takhle po městě jdu," směje se Ben. V jednu chvíli zpozorní: "Počkej, někdo mi volá," a vyhrnuje si rukáv. Na ruce má speciální hodinky, které jsou propojené s telefonem. Jak se v nich poslepu orientuje? "Ty hodinky rychle mluví a říkají mi všechno, poslouchej..." Reportáž nejen o životě bez zraku si nalaďte v úterním Barvínku.

Ben telefonuje.    Ben telefonuje.    Ben na hodině flétny.

Těšit se můžete také na rozhovor s tanečníky ze studia B-fresh, který se nedávno vrátil z mistrovství světa ve street dance. Na video z tréninku se můžete podívat zde.

Popovídáme si také s Jankem, který už ve svých 11 letech má jasno o svém budoucím povolání: "Chci být profesionálním muzikantem. K violoncellu mě rodiče přivedli, když mi byli čtyři roky. Cello mám hrozně rád, nejlepší je, když se hudba procítí," říká Janek, který si už za své hraní odnesl nejednu cenu. A brzy bude hrát s brněnskou filharmonií v rámci festivalu Mozartovy děti!

To Radovan prý na nic speciálního talent nemá. Ale stejně je v životě spokojený: "Myslím, že mi jde kamarádění," usmívá se Ráďa a shodujeme se na tom, že to je stejně v životě skoro nejdůležitější.

A na co máš talent Ty? Pošli nám email na junior@proglas.cz svoji fotku a získej dva body do soutěže Hrdina Barvínku.

V úterý 21. května v 16 hodin se na vás bude těšit Bětka a Romča.