Kdo vyhrál výtvarnou soutěž Barvínku?

Vítězové kreslící soutěže Barvínku

Pořad v souvislostech


Komiksový Barvínek
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Sluchátko v Barvínku
Sluchátko v Barvínku
Vysílali jsme


Magazín Barvínku

Vzhůru do oblak!
Jukebox Barvínku
Audioarchiv
6. března 2020 Barvínek Autor: Anežka Wiewiorková

Během února k nám připutovaly obrázky vašich oblíbených hrdinů. Všem, kteří se nebáli a zapojili se do soutěže, moc děkujeme! A aby vaše kresby nezůstaly jen u nás v redakci, podělíme se o ně v následujícím článku :-)

Po napínavém losování jsme vybrali vítěze: Kristýnku Nožkovou, která nám poslala scénu ze své oblíbené knihy. "Je to obrázek ke knížce PoPouPo, největší hrdina je tam Pán Ježíš."

popoupo_kristynka_nozkova_vitez

 

 

 

 

 

 

Kristýnka se může těšit na krásný obrázek od Pavla Čecha, který byl hostem Komiksového Barvínku, a taky na rodinnou vstupenku do Moravského zemského muzea v Brně. Hlavní cenu mohl dostat jenom jeden výherce, ale nakonec jsme se rozhodli udělit ještě dvě ceny speciální, protože dva z vás si vymysleli vlastního hrdinu a poslali nám o něm celý komiks. Jenda Rýznar nakreslil hrdinu se jménem Pan Ryzoto, a Ella Antonie Nosková příběh o panu Hranolkáči. 

Pan Ryzoto_jenda_ryznar (3)

ella_antonie_noskova

"Jedná se o hrdinu, který se jmenuje pan Hranolkáč. Líbí se mi na něm, že má vlasy z hranolek. Jeho postava mě napadla na výtvarné výchově, když jsem z plastické gumy vytvořila panáčka a jeho vlasy mi připomínaly hranolky. Pak jsem o něm napsala příběh - komiks," napsala nám Ella. Jí i Jendovi posíláme speciální ocenění Barvínku :-)
 
Za obrázky děkujeme taky všem, kteří se nechali inspirovat existujícími hrdinskými postavami. Kresbu muminí rodiny nám poslala Janička Horáková:
 
jaňa_muminciMoc nás potěšil i další dopis, ve kterém jsme našli obrázek Mirka Dušína, jak ho nakreslila Anička Gomolová. Její mladší sestřička Lea zachytila svého oblíbeného hrdinu "Pavoučka Čendu, kterého právě zajali mravenci a vlečou ho do mraveniště."
 
anička_gomoloválea_gomolova_čenda
Od Markétky Nožkové jsme dostali kresbu Jana Křtitele. Na tomto biblickém hrdinovi Markétka oceňuje, že poslouchal Boha, že byl skromný a moc toho k životu nepotřeboval.
 
marketka_nozkova-jan-krtitel
Klárka Machů nám napsala, že je knihomolka, a proto posílá obrázek své oblíbené hrdinky - Pipi Dlouhé punčochy.
pipi punčocha klárka_machů (2)
 
Na závěr přidáváme ještě jednu kresbu od Kristýnky Nožkové. Jsou na ní Oliva a Meloun ze seriálu Než zazvoní zvonec."Hrdinové jsou proto, že pořád někoho zachraňují, třeba princeznu Terezku nebo prince Radka." A podle nás jste hrdinové taky vy všichni, kteří jste se s námi podělili o své obrázky. Těšíme se na slyšenou v dalších dílech Barvínku!
 
oliva-a-meloun_kristynka