Kniha

Kniha

Pořad v souvislostech


Kniha
Budeme vysílat

Jaroslav Pavlíček: Jak přežít v zimě i divoké přírodě
Jaroslav Pavlíček: Jak přežít v zimě i divoké přírodě
Jak tráví Vánoce...?
Vysílali jsme


Věda není nuda - čeština

Věda není nuda - čeština

Adventní Barvínek
Audioarchiv
8. března 2018 Barvínek Autor: Simona Císařová

V úterý 13. března budeme v Barvínku číst zajímavé knížky, představíme si práci v knihovně nebo si poslechneme Písmenkovou pohádku.

Do Barvínku k nám přišel na návštěvu knihovník pan Josef Mikulášek. Povypráví nám, jak se člověk stane knihovníkem nebo jaké knížky rád četl jako malý kluk. Uslyšíte spoustu knižních tipů a návod jak se chovat ke knížkám z knihovny.

Poslechneme si písničku od skupiny Babylon Band. Kapela pro děti vytvořila opravdu zábavný zpěvník s CD. A kdo by chtěl zpívat veselé písničky i doma, může se zapojit do nové soutěže o tuto hudební knížku. Příští týden je pro vás ještě připraven velký rozhovor s touto kapelou.

V písmenkové polévce plavou písmenka pěkně pomíchaná a je velká legrace lovit jen některá. (Třeba jen S nebo M.) Co se stane, když se písmenka zamíchají paní spisovatelce v připravované knize, to si poslechněte v naší pohádce od otce Václava Trmače.

Knihomilem se dnes stanou všechny děti z naší ankety. Poslechněte si, jaké knížky děti nejraději čtou a jaké louská otec Tomáš Koumal z farnosti u katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Užijte si s námi listování v knihách, knížkách a knížečkách.

Na slyšenou se těší Simona a Monika