Masopust

Masopust

Pořad v souvislostech


Masopust
Budeme vysílat

Barvínek
Soutěžní Hrdina Barvínku
Bětka a Jenda v Jižní Americe
Vysílali jsme


Barvínek ve Stínadlech

Kněz parkourista

Kněz parkourista
Audioarchiv
8. února 2018 Barvínek Autor: Simona Císařová

V úterý 13. února si poslechněte masopustní Barvínek. Těšit se můžete na veselé písničky, smažené koblížky a rozpustilé povídání. Maškarní bál startuje od 16:00 hodin.

Co to vlastně je masopust, a kde se u nás vzala tradice maškarních plesů a průvodů masek nám prozradí PhDr. Jana Poláková, odbornice na doby dávno minulé. Dozvíte se, proč děti dříve chodily na speciální žákovské obchůzky.

K masopustu neodmyslitelně patří koblížky. V Barvínku ochutnáme společně s Hankou Pokornou, která připravuje koblížky po celý rok ve své koblížkárně. Jestli pak se koblížky smaží na másle, tak jak se to povídá ve známé pohádce?

Aby bylo v masopustním průvodu opravdu veselo, prozradíme vám, jak si vyrobit pěkný bubínek. Můžete s ním zabubnovat, zarachotit nebo zarámusit při každé veselé písničce.

Připravena je pro vás i trošku popletená pohádka od oblíbené spisovatelky Zuzany Pospíšilové. Zavede nás na zámek, kde se do služby přihlásil opravdu speciální sloužící.

Jedna slečna Knihonečteradová vám prozradí svůj tip na zajímavou knížku pro děti. Třeba potěší i děti, které čtení taky někdy nebaví.

A za jaké masky chodíte na karneval a maškarní bál? Máte nějaké přání, jaký by měl být váš kostým? Pošlete nám obrázky nebo fotky na naši adresu junior@proglas.cz Nebo si poslechněte odpovědi dětí a otce Tomáše Koumala v naší anketě.

Na veselé poslouchání vás zve Simona a Monika.