Ministranti v akci: Barvínek o klucích a holkách od oltáře

Ministranti v akci: Barvínek o klucích a holkách od oltáře

Pořad v souvislostech


Ministranti v akci
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Magazín Barvínku
Sluchátko
Vysílali jsme


Výlet na Měsíc

Výlet na Měsíc

Cyklo-Barvínek
Audioarchiv
14. října 2019 Barvínek Autor: Kristýna Fuksová

Barvínek se tentokrát bude hemžit samými ministranty. Proč se ministrantům říká ministrant? Jaké trapasy se klukům u oltáře staly? A co na tom ministrování kluci vlastně vidí? Poslechněte si Barvínek v úterý 15. září a možná se vám stane, že potom budete chtít ministrantskou rochetu navléct taky!

Že může být ministrování pěkně ožehavé, dokáže hned několik historek zkušených Proglasáků, kteří jako chlapci pravidelně oblékali ministrantský hábit. Svůj zážitek popsal například Filda Breindl, který se běžně ve vysílání stará o zpravodajství:

 

„Od začátku se cítím jako borec,“ odpověděl na otázku, jaké to je nosit sukni,ministranti_chystani_pripravy ministrant Honza. Ten pomáhá u oltáře ve vesnici Lhota nedaleko Zlína už devátým rokem. Sloužit při mších svatých ho prý vždycky bavilo a shodl se na tom i se svými parťáky v černobílém. Právě s nimi jsme natáčeli reportáž z příprav před nedělní bohoslužbou.

„Ministrování není jenom o tom nosit konvičky, ale také o tvoření party,“ řekl nám budoucí kněz Jiří Dyčka. Zeptali jsme se, co si myslí o ministrování holek a jaké zážitky si odvezl z prvního ministrantského tábora, který spoluorganizoval v brněnské diecézi.

A že ministrování není jenom pro kluky, ukážeme v rozhovoru s ministrantskou rodinou z Bošovic u Vyškova. K oltáři totiž pravidelně už 30 let chodí tatínek Vašek spolu se svými dvěma dcerami. „Nikdy se mi nechce vstávat,“ shodly se Anežka s Alenkou, když přemýšleli, co je na ministrování nebaví. Samotnou službu v kostele ale rády mají.

Poslechni si Barvínek o ministrantech v úterý 15. října v 16 hodin, a nebo potom kdykoliv v našem audioarchivu!