Na vozíku kolem světa

Na vozíku kolem světa
9. března 2019 Barvínek Autor: Alžběta Havlová

Hostem Barvínku je tentokrát slečna Laďka Blažková. Byla na setkání s papežem v Panamě, navštívila Tanzanii v Africe, podnikla pouť do Santiaga de Compostela. Že to není nic zvláštního? Laďka je od dětství na vozíku. Pracuje také jako mluvčí Ligy vozíčkářů.

V Barvínku si v úterý vyzkoušíme, jak je Radio Proglas bezbariérové - Laďka totiž bude ve studiu povídat živě. Můžete tak této mladé slečně pokládat otázky přímo do vysílání!

Není ale jisté, že bude mít Laďka čas na všechny odpovědět - sama má totiž hodně co vyprávět. Třeba jaké to bylo, když ji jako malou nechtěli vzít do normální základní školy, protože byla na vozíku. Kdyby tehdy její rodiče nebyli vytrvalí, skončila by ve škole speciální a asi nikdy nevystuduje vysokou školu.

Ladislava Blažková

Kromě toho, jaké to je žít na vozíku, si ale budeme hlavně povídat o tom, kde všude Laďka byla. Jaká byla Panama a papež František z pohledu sedícího člověka?:-) Jak ji přijala rodina, se kterou tam žila? A co Tanzánie a její zážitky ze Španělska?

Těšte se na úterní Barvínek, a nezapomeňte si připravit své otázky!

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Christus II. díl - Po epifanii - Blahoslavenství; Autor: Liszt Franz; Dirigent: Rilling Helmuth; Sóla: Bonde-Hansen Henriette - soprán, Vermillion Iris - alt, Schade Michael - tenor, Schmidt Andreas - bas; Soubor: Gächinger kantorei Stuttgart
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Všimli jsme si
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...