"Po smrti se setkám tváří tvář s Ježíšem, tak to je hezký, ne?"

O smrti

Pořad v souvislostech


O smrti
Budeme vysílat

Finále Hrdiny Barvínku
O modlitbě
Jak si užít (a přežít) prázdniny
Vysílali jsme


Víra a já

Víra a já

Židovský Barvínek
Audioarchiv
14. dubna 2019 Barvínek Autor: Alžběta Havlová

V Barvínku si tentokrát budeme povídat o smrti. A ukážeme vám, že to nemusí být tak černé téma, jak se na první pohled zdá.

"Smrt je změna, že půjdeme z tohoto života do nebe. Takže proč bychom se měli bát?“ (Lukáš)

„No já spíš nevím, co od toho očekávat, ale kdybych věděla, že se dostanu do nebe, tak se spíš těším.“ (Terka)

 „Po smrti se setkám tváří tvář s Pánem Ježíšem, tak to je prostě hezký, takže..“ (Verča) 

Takto odpovídaly děti z Cyrilometodějského gymnázia v Brně. A nad jejich optimismem a pozitivním vnímání smrti by se zastavil nejeden "dospělák". Právě dospělí se často smrti bojí, respektive toho neznáma, které každého čeká.

Není divu - opravdu přesně nevíme, jak říká pater Jiří Kaňa, co nás čeká. Smrt ale přirovnává k narozeninovému překvapení: „Kdybychom dopředu věděli, jaký je ten dárek, který dostaneme k narozeninám, tak bychom přišli o tu radost z těšení se. S posmrtným životem je to stejné,“ vysvětluje a dodává: „Pán Ježíš nám dává poměrně dost přesný návod na to, jak žít tento život. O tom, co se přesně bude dít po smrti, toho ale mnoho nevíme.“

Co ale víme, je to, co se stane po smrti s naším tělem. A o tom jsme si povídali s majitelkou pohřební služby Dismas Radmilou Zaoralovou. „Práci v pohřebnictví jsem si vybrala proto, že jsem vždy ráda lidem pomáhala. A pak přišla myšlenka toho, že lidé, kterým někdo umřel, také potřebují někoho, kdo jim pomůže. A tak jsem se do toho ještě s pár přáteli pustila,“ usmívá se paní Radmila. A dokazuje, že pomáhat se dá opravdu všude.

Poslechněte si ukázku z připravovaného Barvínku:

 

Tématu „pomoc bližnímu“ se věnujeme ve všech dubnových Barvíncích. Pokud chceš získat bonusové body do soutěže Hrdina Barvínku, zašli nám selfie nebo fotku na téma „Komu jsi tento měsíc pomohl/a?“ na adresu junior zavináč proglas.cz. Budeme se na Tvoje emaily těšit!

Barvínek o smrti si nalaď v úterý 16. dubna v 16 hodin.

Nikdo neví, co nás na druhém břehu života čeká...