Říjnový magazín Barvínku je tady!

Říjnový magazín Barvínku je tady!

Pořad v souvislostech


Říjnový magazín
Budeme vysílat

Staň se rozhlasákem. Jak to bylo dál
Na prkna, která znamenají svět
Na prkna, která znamenají svět
Vysílali jsme


Staň se rozhlasákem. Jak to bylo dál

Říjnový magazín

Říjnový magazín
Audioarchiv
3. října 2021 Barvínek Autor: Veronika Fráňová

A co nás v něm čeká? Přineseme vám rozhovor s Inuš a Martinou, výherkyněmi Letní povídkové soutěže Barvínku z roku 2020, které měly možnost se na jeden den stát rozhlasačkami. Nakoukneme také pod pokličku časopisu Duha a nakonec se můžete těšit na rozhovor s třemi váženými hosty – čeká nás doslova státnická návštěva! Barvínek poslouchejte v úterý 5. 10. od 16 hodin.

Mladé talentované spisovatelky a dvě ze tří výherkyní, Inuš a Martina, nás navštívily v rámci výhry v letní soutěži 2020 Napiš povídku - staň se rozhlasákem! na konci srpna v brněnské redakci Radia Proglas a na vlastní kůži zažily, co všechno obnáší práce v rádiu. A co víc, své autorské povídky měly možnost načíst přímo v jednom z našich studií. Rozhovor s nimi o tom, jaké to je stát se na den rozhlasákem, a ukázky z jejich povídek uslyšíte v říjnovém magazínu Barvínku.

Pokud rádi čtete a dozvídáte se hravou formou nové informace, tak se můžete těšit na rozhovor s Evou Muroňovou, redaktorkou časopisu Duha, který nabízí přesně takové příjemné čtení s nejrůznými úkoly a ilustracemi.

A nakonec se vydáme společně s Gabčou do Prahy do kavárny Slavia, abychom se zde potkali se třemi osobnostmi, které hrály důležitou roli při vzniku samostatného Československa v roce 1918, jehož založení si připomeneme 28. října.

rozhovor_Proglasaci_Proglas_2021

Říjnový magazín Barvínku naladíte v úterý 5. 10. od 16 hodin, v repríze v sobotu 9. října v 11 hodin a k poslechu ho naleznete kdykoli v našem audioarchivu.