Silvestr s Barvínkem: to nejlepší z celého roku a pohled do zákulisí

Silvestr s Barvínkem: to nejlepší z celého roku a pohled do zákulisí

Pořad v souvislostech


To nejlepší z Barvínku 2019
Budeme vysílat

Březnový magazín
Březnový magazín
Barvínek o skialpinismu
Vysílali jsme


Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý
Jukebox Barvínku

Dětské filmy roku 2020 očima Radka Habáně
Audioarchiv
29. prosince 2019 Barvínek Autor: Anežka Wiewiorková

Je to tady, nový rok se blíží! S Barvínkem se ale chceme ještě na okamžik zastavit u toho starého, s devatenáctkou na konci. Společně jsme hledali hrdiny, podívali se do cirkusu, do Finska či do Afriky. V posledním Barvínku roku 2019 vás s sebou vezmeme taky do zákulisí - uslyšíte to, co se do vysílání nedostalo, a nebudou chybět vtipné příhody z natáčení. 

Víte, jak se Barvínek tvoří? Vymyslíme téma, natočíme reportáže či rozhovory a sepíšeme scénář, kterého se můžeme držet, když pořad vysíláme živě – to potom slyšíte všechny naše přeřeky a chyby. Často ale taky scénář předtáčíme, a to se potom někdy dějí věci! Třeba když ve studiu začne zvonit neviditelný telefon, nebo se po něm pohybují rozhlasáčtí šotci, kteří nám zamotají jazyky tak, že nedokážeme správně vyslovit S a Š. A víte, že jednou se na nahrávání dostavilo celé stádo oveček? Všechny tyto situace jsme opravdu při natáčení Barvínku zažili. Nevěříte? Pusťte si náš silvestrovský speciál!

Kromě podivností a humorných událostí jsme ale s Barvínkem prožili taky krásné chvíle, dokonce dojemné momenty. Ty nejhezčí rozhovory proto připomeneme aspoň krátkými ukázkami. „Kdybych sám sebe povzbuzoval, to dáš, tak bych se tím rozhodil. Snažím se, abych se přirozeně dostal do toho správného stavu mysli, kdy myslím jen na lezení. Nebo já na to spíš ani nemyslím, nechávám za sebe rozhodnout intuici a zkušenosti,“ popsal nám asi nejznámější český lezec a sportovec roku 2019 Adam Ondra.

Adam Ondra

K mikrofonu jsme si pozvali i mladou myslivkyni Claudii Špičkovou, se kterou jsme se prošli lesem: „Já říkám, že kdyby nebylo myslivců, nebude ani lesa. Říká se, že příroda si přece pomůže sama. To je sice krásný, ona by si pomohla sama, kdybychom tady nebyli my, lidi, kteří do přírody zasahují.“

claudia_spickova_myslivec_lesnik_lesnice_pes_priroda

Adam s Claudií samozřejmě nebudou jediní, které uslyšíte v silvestrovském vydání Barvínku. To, co se povedlo i to, co nakonec v hotových pořadech nezaznělo, vám naservírujeme 31. prosince ve 20 hodin a 4. ledna krátce po jedenácté.