Sluchátko v Barvínku – listopad 2022

Sluchátko v Barvínku – listopad 2022

Pořad v souvislostech


Sluchátko v Barvínku
Budeme vysílat

Jak vycvičit vodicího psa
Jukebox Barvínku
Barvínek o povolání: Horský záchranář
Vysílali jsme


Jak vycvičit vodicího psa

Jaroslav Pavlíček: Jak přežít v zimě i divoké přírodě

Jaroslav Pavlíček: Jak přežít v zimě i divoké přírodě
Audioarchiv

Novinka! Druhé úterý v měsíci patří v Barvínku magazínu, který pro děti připravují a vysílají děti z olomouckého rozhlasového kroužku Sluchátko. Moderování se ujaly Hermína a Sisi, ale příspěvky připravovala celá dětská redakce. A na co se můžete těšit?

Hermína Vrbická, Matěj Hanáček, Sisi KoutnáDěti ve Sluchátku jsou velcí čtenáři a od malička si zvykli o knížkách hodně mluvit, psát a sdílet si dobré tipy. Naučíme naše posluchače metodu volného psaní, která umožňuje nevyprávět obsah knížky, ale sdělit spíše hlavní pocit a zážitek z četby. Děti metodu vysvětlí a hned i předvedou, co se dá v rámci volného psaní zvládnout. Tohle poslouchání by mohlo zajímat i rodiče a učitele nebo vedoucí kroužků či Skauta. Jednoduché cvičení na téma „co jste přečetli o prázdninách“ si můžete zahrát s dětmi kdykoli.

Sisi Koutná a Hermína VrbickáKe knížkám jsme přidružili téma učení, protože nějak, někde, něco se učíme pořád a každý den. Děti vytvořily dvě diskuzní skupinky a zajímavě si o tom bez asistence dospělých povídají.

Příhodně na jejich rozhovory navazuje malé vědecké okénko, kde si řekneme nejen něco o spánku, ale hlavně tvořivě pracujeme s chybou. Protože my máme chyby rádi a výborně si s nimi umíme pohrát.

A vyrazíme do terénu. Nedávnou olomouckou Noc vědců navštívil Matěj a natočil tam reportážní rozhovory s několika vědci. Především si ale vyzkoušel různé experimenty, popsal svá pozorování, účastnil se pokusů s hlasem i s malými roboty. Věříme, že vás jednoduché pokusy zaujmou!

Rozloučíme se půvabnou autorskou povídkou o pavouku Pepovi.

Naše Sluchátko doprovází výborné písničky pro děti, živé, hravé, energické a tematicky blízké. Pozvěte k poslechu mladší i starší sourozence, rodiče, prarodiče, spolužáky a spolužačky! Sdílený poslech přináší násobnou radost a dobré nápady.