Svatá Zdislava

Svatá Zdislava

Pořad v souvislostech


Čeští patroni - 100 let republiky
Budeme vysílat

Finále Hrdiny Barvínku
O modlitbě
Jak si užít (a přežít) prázdniny
Vysílali jsme


Víra a já

Víra a já

Židovský Barvínek
Audioarchiv

V úterním Barvínku 23. října se vydáme za svatou Zdislavou. Bude nás zajímat životní příběh této výjimečné maminky. Představíme si nové CD Létající peřina, které je určeno pro děti v nemocnicích.

Svatá Zdislava je patronkou rodin a sester dominikánek. Sestřička Guzmana Valentová, dominikánka z Jabloného v Podještědí nás seznámí s touto sympatickou patronkou. Bude nás zajímat, jak se žilo mamince 4 dětí a co ji motivovalo k založení kláštera. Sama svatá Zdislava podle legend navštěvovala nemocné a pomáhala potřebným. Poslechněte si, v čem může být vzorem i pro nás?

Zkusíme si představit, jaké to asi bylo u paní Zdislavy z Lemberka doma. Připravena je pro Vás krátká pohádka, kde uslyšíte Luďka Strašáka jako pana Havla (manžela) a Moniku Lepkovou jako svatou Zdislavu. V Barvínku Vás tedy přeneseme zpět do časů rytířů na hrad do Jabloného…

Paní Marka Míková si zahrála princeznu v pohádce: Jak se budí princezny. V Barvínku jsme tedy této princezně zatelefonovali, aby nám představila projekt Loutky v nemocnici. Paní Marka Míkova, další herci a loutky v něm navštěvují nemocné děti v nemocnici. Nyní Loutky v nemocnici přinášejí dětem i nové CD s názvem Loutky v peřinách. Na CD najdete hity takových slavných kapel, jako jsou Tata Bojs, Mandrage nebo Vypsaná fixa.

Těšíme se taky na Vaše názory v anketě. Zajímá nás, jak děti pomáháte nemocným a potřebným?  A co děláte, když jste nemocní?

V podzimním Barvínku se na Vás těší

Simona a Romana.