Svatý Jan Nepomucký

Svatý Jan Nepomucký

Pořad v souvislostech


Čeští patroni - 100 let republiky
Budeme vysílat

Barvínek
Soutěžní Hrdina Barvínku
Bětka a Jenda v Jižní Americe
Vysílali jsme


Barvínek ve Stínadlech

Kněz parkourista

Kněz parkourista
Audioarchiv

Svatý Jan Nepomucký je jedním z našich nejznámějších světců. Barvínkovské putování po stopách tohoto patrona nás zavede k vodám, tajemstvím a sochám.

Svatého Jana Nepomuckého nám představí otec Jan Liška z Vracova. Bude nás zajímat nejen příběh svatého Jana Nepomuckého, ale i v čem pro nás může být jeho život vzorem. Otce Jana jsme se zeptali, jak udržet svěřené tajemství a co je jeho nejoblíbenější socha patrona. Určitě ji budete chtít také vidět.

Svatý Jan Nepomucký patří k našim nejslavnějším světcům. Jeho sochy najdeme ve Španělsku, Portugalsku, Belgii, Německu nebo Chorvatsku. Naše šikovné barvínkovské děti zapátraly po vynálezech, které také znají po celém světě.

Svatý Jan Nepomucký je patron všech povolání, která se vážou k vodě. Vydali jsme se proto k Brněnské přehradě za kapitánem Josefem Chládkem, aby nám představil toto zajímavé povolání. Poslechněte si, jak se řídí loď z kapitánského můstku, nebo na co si pan kapitán v lodi musí dávat největší pozor.

Svatý Jan Nepomucký je ochránce proti pomluvám. Proto jsme si povídali s naší kamarádkou – psycholožkou Markétou Doleželovou o pomluvách a šikaně. Uslyšíte, co to je šikana nebo jak se zachovat, když se se šikanou setkáme.

Ahoj holky a kluci, těšíme se na Vás v úterý 16. října od 16.00 hodin.

Simča a Romča

NyníKomorní hudba
Skladba: Klavírní kvartet Es-dur op 56 - Allegretto moderatissimo; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Bartoň Hanuš - klavír; Soubor: Quartet Apollon
02:00Křesťan a svět
02:25Písně
03:00Folklorní okénko
03:54Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Regiony

Regiony

Písemná soutěž Proglaso

Odpovídejte na písemnou část soutěže Proglaso!