Zdravotní klaun pan doktor Miloň Milý v Barvínku

Zdravotní klaun pan doktor Miloň Milý v Barvínku

Pořad v souvislostech


Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý
Budeme vysílat

Škola v karanténě
Škola v karanténě
Rytíři
Vysílali jsme


Dubnový magazín

Když prší...
Jukebox Barvínku
Audioarchiv
12. února 2020 Barvínek Autor: Alžběta Havlová

Barvínek navštívil doktor Miloň Milý, tedy David Tchelidze, který nám představil povolání zdravotního klauna. "Je to nejlepší práce na světě," říká mladý herec, který chodí do nemocnic navštěvovat nemocné děti. 

"Každá naše návštěva je jiná, vždycky vycházíme z toho, jak se děti zrovna mají a co potřebují," popisuje David, který v nemocnicích s červeným nosem a doktorským oblekem představuje doktora a psychiatra Miloně Milého. 

V rozhovoru nám popsal, jak probíhalo výběrové řízení na pozici zdravotního klauna: "Bylo nás asi tři sta. Celé to trvalo asi půl roku, procházel jsem různými zkouškami," říká David a dodává, že jej vybrali asi i proto, že je introvertní, a dokáže se dobře vcítit do dětí. "I když je třeba někdo lepší herec než já, pro nemocné děti je lepší, když se na ně někdo dobře dokáže naladit," popisuje doktor Miloň Milý. 

V Barvínku nám také předvedl, jak vypadá taková návštěva nemocných dětí - nasadil si červený nos a v tu chvíli zmizel David a objevil se zdravotní klaun pan doktor Milý. 

Poslechněte si krásný rozhovor v našem audioarchivu nebo v sobotní repríze 15. února po 11. hodině. 

Zdravotní klaun David a moderátorky Barvínku.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Snímání z kříže Ježíše Krista, Spasitele našeho - Recitativo: "Or noi felice Prole"; Autor: Richter František Xaver; Dirigent: Válek Roman; Sóla: Kněžíková Kateřina - soprán, Březina Jaroslav - tenor, Mathmann Philipp - soprán, Olech Piotr - contratenor, Cafourková Ďuricová Lenka - soprán; Soubor: Czech Ensemble Baroque & Choir
22:00Smysl utrpení nevinného...
22:30Živý růženec (bolestný)
23:00Duchovní hudba
23:40Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...