Sluchátko v Barvínku – leden 2023

Sluchátko v Barvínku – leden 2023

Pořad v souvislostech


Sluchátko v Barvínku
Budeme vysílat

Jak vycvičit vodicího psa
Jukebox Barvínku
Barvínek o povolání: Horský záchranář
Vysílali jsme


Jak vycvičit vodicího psa

Jaroslav Pavlíček: Jak přežít v zimě i divoké přírodě

Jaroslav Pavlíček: Jak přežít v zimě i divoké přírodě
Audioarchiv

Sníh nás v této zimě zatím jen tak poškádlil ještě před Vánocemi, proto si ho užijeme alespoň v tématech dnešního Sluchátka. Začneme velkou vánicí – v úterý 10. ledna 2023 v 17.10!

Jan Eskymo WelzlWelzlova sochaMoc nás bavilo zkoumat život a dobrodružství cestovatele a polárníka Jana Eskymo Welzela. Že vám to jméno nic neříká? Pozorně poslouchejte, co všechno jsme o něm zjistili!

Martin StrouhalUslyšíte taky úryvky z jeho knížek a vyprávění filmaře Martina Strouhala. Ten se zasloužil o to, že v Zábřehu je krásné muzeum Jana Welzla, kde si můžete sáhnout na perpetum mobile, posedět v zálesácké chatě a prohlédnout si obrovskou mapu Welzlova putování. To všechno jsme zažili a v Barvínku o tom vyprávíme.

Klára, Ondra a Mikuláš – Sluchátko v BarvínkuZa mikrofony lednového Sluchátka usedli Ondra Andrle, Klára Vraštilová a Mikuláš Jabůrek, jako vždycky ale měli pomocníky. Matěj a Lada připravili vědecká okénka. Zůstaneme na severu, prozkoumáme zajímavosti o Polárce a o severských psech husky.

A zimní téma má i první díl našeho nového seriálu. Natočili jsme se Sluchátkem dlouhé vyprávění se včelařem Tomášem a postupně vám budeme nabízet jeho postřehy o včelách, včelaření a životě poblíž včelích úlů. V lednovém díle se dozvíte, co dělají včely v zimě. Myslíte, že spí? Kdepak! Včelař Tomáš vám vysvětlí, jak se i v tuhých mrazech starají o matku – královnu.

Sluchátko doprovází veselé písničky, které vybrala Radka Rozkovcová. Můžete si zatancovat a trochu se tak zahřát. Krásné poslouchání přejeme z Olomouce!