Sluchátko v Barvínku – říjen 2022

Sluchátko v Barvínku

Pořad v souvislostech


Sluchátko v Barvínku
Budeme vysílat

Jak vycvičit vodicího psa
Jukebox Barvínku
Barvínek o povolání: Horský záchranář
Vysílali jsme


Jak vycvičit vodicího psa

Jaroslav Pavlíček: Jak přežít v zimě i divoké přírodě

Jaroslav Pavlíček: Jak přežít v zimě i divoké přírodě
Audioarchiv

Nikde v českých rádiích nevysílají pravidelně děti pro děti. Radio Proglas je první, které takový pořad otvírá. Dětský kroužek Sluchátko na takovou práci i zábavu trénuje v Olomouci už sedm let. Poprvé Sluchátko v Barvínku uslyšíte v úterý 11. října 2022 v 17.10.

SluchátkoMladí reportéři a reportérky vyráží do terénu, hodně čtou knížky a zajímají se o svět kolem sebe, o čemž vám budou pravidelně vyprávět. Zábavně a jazykem, který používají právě děti.

A co uslyšíte v prvním díle? Sluchátko se vám představí a hned bude jasné, jak se naši moderátoři umí „odbourat“, když se pečlivě snaží neskákat si do řeči a pohotově za mikrofonem improvizovat. Velká legrace! Nabídneme vám netradiční knižní tip – dvě křehké dívky si povídají o knížce pro drsné dobrodruhy. A moc se jim líbila! Otvíráme vědecké okénko – můžete porovnat, jestli o různých věcech z biologie, medicíny a astronomie víte to, co děti ze Sluchátka. A nahlas zapřemýšlíme na téma: „Jaké to je, když jsme někde noví, a co nám pomáhá?“ Takovou situaci totiž zažívají všichni a my uvažujeme, jakými způsoby se s tím můžeme vyrovnat.Rozhlasový kroužek SluchátkoA nakonec velký rozhovor se zatím tajemnou profesí. Jaké řemeslo ovládá člověk, který se mrštně pohybuje ve výškách, musí mít sílu, šikovnost a dobrý balanc? Jeho práci se nemůžete vyučit na žádné škole, a přece je pro nás nezbytná. Kdo to je?

Klára Vohánková, Andrea Hanáčková a Šimon ČápS tímto rozhovorem je spojena malá soutěž: Když nám napíšete odpověď na e-mail barvinek@proglas.cz, pošleme vám z Olomouce malou odměnu.

Všichni ze Sluchátka se na vás těší. Průběžně nás můžete sledovat na Facebooku, Radio Proglas – Sluchátko v Barvínku, nebo na Instagramu.

Rozhlasový kroužek Sluchátko vede Andrea Hanáčková.

První díl 11. října 2022 v 17.10 moderují Klára Vohánková a Šimon Čáp.