Hudební CD za rok 2016, P. Toufar a Science Slam ve Šmrncu

Hudební CD za rok 2016, P. Toufar a Science Slam ve Šmrncu
7. prosince 2016 Šmrnc Autor: Luděk Strašák


Ve Šmrncu 7. prosince od 20.15 nabídneme zdánlivě nesourodou směs témat. Budeme se bavit o současné hudbě, vědě, ale i o nedávné historii. 

P. Josef Toufar byl na konci 50. let minulého století knězem v relativně zapadlé Čihošti. Komunistická tajná policie si jej vybrala jako záminku pro proces likvidace katolické církve u nás. Čihošťský zázrak se stal před 67 lety v neděli 11. prosince. Česká televize uvedla dokument nazvaný podle jedné z knih publicisty Miloše Doležala, ve které zkoumal život čihošťského faráře, Jako bychom dnes zemřít měli. A o něm se budeme bavit s Hanou Svanovskou.

cermaqueHudební redaktor Milan Tesař přichází s výběrem hudebních alb, která ho v letošním roce zaujala. A můžu prozradit, že jsou to alba pro fajnšmekry.

 

science slamScience slam, který pořádá Masarykova univerzita v Brně má za úkol popularizovat vědu. Několik vybraných studentů a mladých vědců představují svůj výzkum publiku, které netvoří odborníci, ale laici. A vědci mají za úkol prezentovat svůj výzkum tak, aby mu rozuměli i lidé vědou nepolíbení. O letošním ročníku Science slamu jsme se bavili s jedním z pořadatelů Petrem Holíkem.

Ve šmrncu nabídneme i tři písničky ze Šmrncparády. Nezapomeňte pro jednu z nich hlasovat do 11. prosince.