Střídání v čele projektu signály.cz

Střídání v čele projektu signály.cz
22. června 2011 Šmrnc Autor: Lenka Kolaříková

Je čas předat kormidlo – k tomuto závěru došel dosavadní koordinátor komunitního webu signály.cz Jan HejTi Šedo. Více než čtyři roky stál v čele tohoto slibně se rozvíjejícího křesťanského webu. Jak se signály měnily? A co je čeká dál? Na to se HejTiho ptal Luděk Strašák.

Honzo, nejprve se tě zeptám, jak dlouho jsi vlastně koordinoval signály?

Já jsem u signálů od roku 2002, ale ten hlavní čas, kdy jsem koordinoval projekt komunitního webu, tak je to čtyři a půl roku.

Ty jsi vlastně jedním ze zakladatelů tohoto webu, začal jsi na něm pracovat už v době žďárského setkání, je to tak?

Je to tak, ale signály už existují od podzimu roku 2001, takže letos budou mít vlastně desáté výročí.

Tak to gratuluji. Jak se za tu dobu signály změnily?

Původně to byla jenom nástěnka akcí pro křesťanskou mládež, potom magazín pro mládež a teď od Celostátního setkání v Táboře je to komunitní web.

Na co jsi nejvíc hrdý, co si myslíš, že se za tu dobu nejvíc povedlo?

Určitě to byla změna na ten komunitní web, kdy obrovsky vzrostla návštěvnost a signály tak začaly opravdu plnit svoji roli webu pro křesťanskou mládež, kdy většina mladých signály zná a dost velká část z nich je i používá.

Teď nastává velký úklid, možná trochu bilancuješ. Je taky něco, co se nepovedlo? Kde jsou rezervy?

Tak nepovedlo se oslovit úplně všechny mladé. A trochu jsme asi zanedbali redakční činnost, nicméně Aneta Macanová, která po mně přebírá roli koordinátora, je vlastně bývalou šéfredaktorkou. Takže ten obsah teď ještě nabude na důležitosti, protože já jsem se víc věnoval vývoji.

Ještě se zeptám, proč se vlastně signály jmenují právě signály?

(se smíchem) To bych taky rád věděl. Jak už jsem řekl, nebyl jsem úplně u těch začátků. Někdo prostě přišel s tím, že by to mohly být signály.cz, ale už se nějak zapomnělo proč. My jsme tomu dali takovou myšlenku, že jsou to vlastně signály evangelia na internetu.

Když teď už nebudeš koordinátorem signálů.cz, podíváš se občas na tyto stránky?

Určitě podívám, protože tam mám spoustu přátel, tak to budu sledovat. Bude to pro mě taky takový kontakt s křesťanskou komunitou tady v Čechách. A taky plánuju, že budu ještě nějaký čas psát na svůj blog na signálech.

Co bys přál Anetě, která tě ve funkci koordinátora nahradí?

Hodně spokojených uživatelů. A aby se podařilo na příštím celostátním setkání mládeže ve Žďáře dát zase signálům nový impuls a aby řešila co nejmíň nepříjemných věcí.

Díky za rozhovor.

NyníKomorní hudba
Skladba: Klavírní kvartet Es-dur op 56 - Allegretto moderatissimo; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Bartoň Hanuš - klavír; Soubor: Quartet Apollon
02:00Křesťan a svět
02:25Písně
03:00Folklorní okénko
03:54Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Regiony

Regiony

Písemná soutěž Proglaso

Odpovídejte na písemnou část soutěže Proglaso!