Barvínek

Barvínek - logoAhoj, holky a kluci!

Pokud je vám něco mezi 7 a 99 lety a zajímáte se o dění kolem sebe, pak právě pro vás je připraven Barvínek. Naladíte jej každé úterý v 16.00 a jeho reprízu v sobotu krátce po jedenácté hodině dopolední. Co uslyšíte? Rozhovory, písničky, tipy na výlety, filmy a knížky, všechno možné i nemožné!

Od února do června probíhala soutěž Hrdina Barvínku o kurz přežití s polárníkem Jaroslavem Pavlíčkem. Už známe vítěze! Kdo se stal Hrdinou Barvínku? To uvidíš zde.

Na slyšenou se těší Bětka Havlová a Romana Odstrčilová.

Barvínek: Dobrodružství v přírodě

Barvínek: Dobrodružství v přírodě

15. července 2019, 17:50

Barvínek o tom, jak si zpestřit výlety do přírody. Popovídáme si o tom, proč je podle Míši a jeho babičky Helči hledání kešek taková zábava, ale také s Lucií Nachtigallovou (z Deníku fejsbukové matky) o Výletech s tajenkou.

Jak si užít (a přežít) prázdniny

Jak si užít (a přežít) prázdniny

24. června 2019, 11:22

Prázdniny jsou za rohem a my se v Barvínku podíváme na to, jak je přežít ve zdraví - se záchranáři Tomem a Jendou si zopakujeme základy první pomoci. Těšit se také můžete na rozhovory s vítězi soutěže Hrdina Barvínku nebo dětmi ze školy Labyrinth.

Známe Hrdinu Barvínku!

Známe Hrdinu Barvínku!

19. června 2019, 13:34

Od února do června jste se mohli zapojit do dlouhodobé soutěže Hrdina Barvínku. V úterý 18. června proběhlo velké finále, do kterého se dostalo osm dětí. A my známe vítěze celé soutěže!

Finále Hrdiny Barvínku

Finále Hrdiny Barvínku

12. června 2019, 13:12

Je to tu – už příští týden se dozvíme, kdo se stane Hrdinou Barvínku a zúčastní se kurzu přežití s polárníkem Jaroslavem Pavlíčkem. Finále půlroční soutěže se koná v úterý 18. června v 16 hodin, zúčastní se jej osm soutěžících s nejvyšším počtem bodů. Přinášíme pravidla soutěže.  

Víra a já

Víra a já

10. června 2019, 09:18

Musí člověk mít v dnešní době odvahu říct, že chodí do kostela? Jaké to je být jediný ve třídě, kdo je věřící? Barvínek o víře, jak ji prožívají děti. Podíváme se také do Hradce Králově na Diecézní setkání dětí.

Židovský Barvínek

Židovský Barvínek

1. června 2019, 16:39

O židovství si budeme povídat s Táňou Klementovou z Židovského muzea, představíme se projekt na Instagramu Eva Stories a těšit se můžete na pohádku Pesachový knedlíček od spisovatelky Ilse Weberová.

Soutěžní díl Hrdina Barvínku IV.

Soutěžní díl Hrdina Barvínku IV.

26. května 2019, 10:00

Předposlední soutěžní díl Hrdiny Barvínku se blíží! V úterý 28. května v 16 hodin nezapomeň soutěžit. Může se zapojit každý do 18 let! Koukni se na podrobná pravidla soutěže Hrdina Barvínku.

Každý máme talent

Každý máme talent

20. května 2019, 09:19

Ben hraje na tři nástroje, dělá sport a má talent na chození poslepu. Amálka tančí street dance. Janek miluje svoje violoncello. A Ráďovi jde zas dobře kamarádění.

Jsem docella blázen: rozhovor s Prague Cello Quartet

Jsem docella blázen: rozhovor s Prague Cello Quartet

12. května 2019, 20:24

Pozvání do Barvínku přijali čtyři vynikající violoncellisté. S sebou si vzali i své nástroje, takže tentokrát bylo ve studiu veselo. I proto, že Prague Cello Quartet ještě nikdy nešli do rádia mluvit v plném počtu.

Krása krasobruslení

Krása krasobruslení

5. května 2019, 10:00

Hosty krasobruslařského barvínku budou Klára Vobořilová a sourozenci Filip a Natálie Taschlerovi.