Barvínek

Barvínek - logoAhoj, holky a kluci!

Pokud je vám něco mezi 7 a 99 lety a zajímáte se o dění kolem sebe, pak právě pro vás je připraven Barvínek. Naladíte jej každé úterý v 16.00 a jeho reprízu v sobotu krátce po jedenácté hodině dopolední. Co uslyšíte?

Právě teď probíhá velká soutěž Hrdina Barvínku. Staň se Hrdinou a vyhraj kurz přežití s polárníkem Jaroslavem Pavlíčkem. Podrobná pravidla hledej zde.

Na slyšenou se těší Bětka Havlová a Romana Odstrčilová.

Soutěžní díl Hrdina Barvínku II.

Soutěžní díl Hrdina Barvínku II.

20. března 2019, 15:10

Opět pro vás máme podrobnější pravidla telefonického soutěžení v soutěži Hrdina Barvínku. Zapoj se i Ty v úterý 26. března v 16 hodin!

Kurz přežití v Himalájích

Kurz přežití v Himalájích

18. března 2019, 16:45

Redaktorka Bětka vyrazila se svým manželem Jendou na kurz přežití s polárníkem Jaroslavem Pavlíčkem. A přímo do míst, kde se hory dotýkají nebe - do nejvyšších hor světa Himalájí v Nepálu.

Na vozíku kolem světa

Na vozíku kolem světa

9. března 2019, 12:00

Hostem Barvínku je tentokrát slečna Laďka Blažková. Byla na setkání s papežem v Panamě, navštívila Tanzanii v Africe, podnikla pouť do Santiaga de Compostela. Že to není nic zvláštního? Laďka je od dětství na vozíku. Pracuje také jako mluvčí Ligy vozíčkářů.

Soutěžní díl Hrdina Barvínku I.

Soutěžní díl Hrdina Barvínku I.

23. února 2019, 12:15

V úterý 26. února se koná první soutěžní díl Hrdina Barvínku. Přinášíme podrobnější informace o tom, jak se vlastně bude soutěžit.

Barvínek ve Stínadlech

Barvínek ve Stínadlech

18. února 2019, 09:59

Rychlé Šípy v prosinci oslavily 80 let, a i když by z Rychlonožky a Mirka Dušína byli dědečci, jejich příběhy jsou pořád stále velmi populární. Barvínek tak věnujeme téhle slavné pětici hochů z Druhé strany. 

Kněz parkourista – Barvínek nejen o parkouru

Kněz parkourista – Barvínek nejen o parkouru

11. února 2019, 09:55

V Barvínku stále hledáme Hrdinu. Před soutěžním dílem 26. února si do studia zveme hosty, kteří podle nás Hrdiny jsou – a protože se v únoru zaměřujeme na ODVAHU, tento týden si budeme povídat o parkouru.

Lezec Adam Ondra: „Hlavně dělejte, co vás baví.“

Lezec Adam Ondra: „Hlavně dělejte, co vás baví.“

3. února 2019, 10:00

Kdybyste ho potkali na ulici, možná byste si ho ani nevšimli – maximálně byste se podivili, že má opravdu silné prsty. Určitě byste neřekli, že tenhle 25letý kluk se stal třikrát mistrem světa v lezení na obtížnost. 

Soutěž Hrdina Barvínku

Soutěž Hrdina Barvínku

31. ledna 2019, 19:11

"Nemusíš zachraňovat lidské životy, abys byl hrdinou..."  Chceš se zúčastnit kurzu přežití, který absolvoval kněz a spisovatel Marek Orko Vácha, Tomáš Halík či ředitel Proglasu Martin Holík?

Škola jinak

Škola jinak

28. ledna 2019, 08:15

Jaké to je, vzdělávat se doma? Slyšeli jste už o škole Filipce? A víte, co je to montessori? 

Soutěž v Barvínku o lístky do kina

Soutěž v Barvínku o lístky do kina

25. ledna 2019, 12:30

Ve filmovém Barvínku ještě stále můžete soutěžit o dva lístky do kina do brněnského kina Scala.