Barvínek

Barvínek - logoAhoj, holky a kluci!

Pokud je vám něco mezi 7 a 99 lety a zajímáte se o dění kolem sebe, pak právě pro vás je připraven Barvínek. Naladíte jej každé úterý v 17.10 a jeho reprízu v sobotu v jedenáct hodin dopoledne. Co uslyšíte? Rozhovory, písničky, tipy na výlety, filmy a knížky, všechno možné i nemožné!

Každé poslední úterý v měsíci v Barvínku naladíte JUKEBOX.

Na slyšenou se těší Štěpánka Minárová.

Šlápněte do pedálů, vyrážíme do cyklo-dílny!

Šlápněte do pedálů, vyrážíme do cyklo-dílny!

20. září 2022, 15:30

Co je to cyklo-dílna a co všechno se tam děje? Jak si udělat základní údržbu kola? Existují zimní pneumatiky pro kolo? A co dělá v dílně knihovna? To všechno a mnohem víc se dozvíte ve Werkstattu, dílně (nejen) pro městskou a silniční cyklistiku. Nachystejte si kola a nasaďte si helmy, vyrážíme za Káťou a Martinem do Nové Zbrojovky v Brně!

Přivítejte nový školní rok s Magazínem Barvínku!

Přivítejte nový školní rok s Magazínem Barvínku!

6. září 2022, 16:14

Prázdniny utekly jako voda, je tu nový školní rok a s ním také zářijový Magazín Barvínku. Určitě jste toho o prázdninách hodně zažili. A zážitky z prázdnin máme také my s Barvínkem a dnes se s vámi o ně podělíme.

Prázdninová soutěž: tvoř a vyhraj!

Prázdninová soutěž: tvoř a vyhraj!

29. července 2022, 17:00

Zapojte se do letního tvoření s Barvínkem! Můžete vyhrát vstupenky do Archeoparku PavlovEkoparku Liberec nebo do Vodního domu do Hulic. Soutěžíme celé prázdniny!

Zahraj si a vyhraj v červencovém JUKEBOXU Barvínku!

Zahraj si a vyhraj v červencovém JUKEBOXU Barvínku!

25. července 2022, 14:00

Ani o prázdniínách v Barvínku nezahálíme a ladíme náš rozhlasový JUKEBOX. Přidejte se k nám poslední červencové úterý od 16 hodin!

Tvořte s námi v magazínu Barvínku!

Tvořte s námi v magazínu Barvínku!

11. července 2022, 15:25

V prázdninovém Magazínu se věnujeme letní soutěži, která se nese v duchu kulinářství a kutilství! A kromě toho, že si pochutnáte a pomůžete přírodě, můžete získat mnohem více - některou z výher naší prázdninové soutěže! Štěpánka s Káťou do toho jdou s Vámi. Jak se nám podařilo vyrobit dort, ledovou tříšť, hmyzí hotel a bublifuk? Dozvíte se v úterý 12. června od 16 hodin!

Hurá na prázdniny s JUKEBOXEM Barvínku!

Hurá na prázdniny s JUKEBOXEM Barvínku!

28. června 2022, 15:26

Jaké písničky nás naladí na tu správnou letní notu? To záleží na vás! Vyberete si svoje oblíbené hity a zároveň se zapojíte do naší soutěže o pěknou cenu. A aby toho soutěžení nebylo málo, vyhlásíme také velkou prázdninovou soutěž. Poslouchejte v úterý 28. června od 16 hodin.

Bylinkový Barvínek

Bylinkový Barvínek

21. června 2022, 15:20

Mateřídouška, máta, fialka, levandule, heřmánek - bylinky, které rostou na loukách a v zahradách; krásně voní a také pomáhají, a to nejen při nachlazení. Jak? To se dozvíte v Bylinkovém Barvínku. A nejen to. Řekneme si, jak je správně sbírat, sušit a co všechno se z nich dá vyrobit. Do bylinkové zahrádky vás zveme v úterý od 16 hodin.

Červnový Magazín Barvínku je tady!

Červnový Magazín Barvínku je tady!

6. června 2022, 16:30

Na první červnové úterý pro vás opět chystáme Magazín Barvínku. Abychom ještě zpětně oslavili den dětí, připravujeme soutěž o hezké ceny! 

Sportovní JUKEBOX Barvínku je za dveřmi!

Sportovní JUKEBOX Barvínku je za dveřmi!

30. května 2022, 12:00

Jaký sport je u nás nejoblíbenější? Patří surfing mezi vodní olympijský sport? A co je to podvodní hokej? I takové otázky mohou zaznít v našem sportovně laděném JUKEBOXU Barvínku v úterý 31. května, ve kterém nebudou chybět ani písničky dle vašeho přání. 

Jak se otevírají studánky? Prozradí údolí Hostěnického potoka

Jak se otevírají studánky? Prozradí údolí Hostěnického potoka

16. května 2022, 14:00

Den otevírání studánek připadá každoročně na 31. května. Jedná se o dávnou tradici doprovázenou zpěvem a tancem spojenou se symbolickým vyčištěním pramene po dlouhé zimě. Jak vypadá tento zvyk spojený s vítáním jara dnes? Na výlet za lesní studánkou jsme se s Barvínkem vypravili do obce Pozořice, naším průvodcem byla paní Sylva Kohoutová, která se několik let o zdejší studánky starala.