Ranní a večerní zíváček

Ahoj školáci, další prázdniny utekly jako voda. Věříme, že jste si dny volna užili, navštívili pěkná místa, někteří si třeba našli nové kamarády či snědli spoustu zmrzliny.  Teď už je opět čas zasednout do lavic, něco nového se naučit, ale hlavně vstávat s Ranním zíváčkem!  V 6:45 můžete v živém vysílání soutěžit o písničku, tu doplníme dětskou zprávičkou a další písní k veselému ránu. Od pondělí do pátku vás čekají různé soutěžní disciplíny. Jaké budou ve školním roce 2022/2023?

V pondělí bude vašim úkolem UHODNOUT SLOVO. Dostanete počáteční písmeno a krátký popis daného slova.

Úterní soutěž bude patřit NÁBOŽKU.  Biblické příběhy, postavy či cizí slova z této oblasti budou hlavním tématem.

Čistě na vás bude záviset středeční soutěž, kterou jsou RÝMOVAČKY. K danému slovu, či slovnímu spojení vymyslíte vhodný rým.

ZA PAMÁTKAMI budeme cestovat každý čtvrtek. Soutěž je vhodná pro mladé nadějné turisty. J

A abyste se na poslední den v týdnu těšili, navštívíme společně SVĚT POHÁDEK. Zajímat nás budou příběhy či postavy literárních a filmových pohádek.

Kromě soutěžních disciplín budou ranní zíváčky plné dětských písní, vždy na úvod se společně pomodlíme a kromě soutěžní otázky nabídneme vždy nějakou zajímavost z dění kolem nás.   

Ranní zíváček naladíte hned ve čtvrtek 1. září v 6:45.

Těšíme se na vás!

                    

Škola volá a Ranní zíváček taky!

Škola volá a Ranní zíváček taky!

25. srpna 2022, 10:41

Ahoj školáci, další prázdniny utekly jako voda. Věříme, že jste si dny volna užili, navštívili pěkná místa, někteří si třeba našli nové kamarády či snědli spoustu zmrzliny.  Teď už je opět čas zasednout do lavic, něco nového se naučit, ale hlavně vstávat s Ranním zíváčkem!

Srpnové Večerní zíváčky

Srpnové Večerní zíváčky

1. srpna 2022, 16:17

Pohádkový herbář – to jsou příběhy Fridy Pistoriusové, které vám budeme celý srpen nabízet ve Večerním zíváčku. Každý srpnový den od 19.00 si představíme jednu rostlinku. Čtou Magda Hauserová, Dana Pilchová, Dušan Baur, Milan Kynčl a Igor Dostálek.

Soutěž o Pečené pohádky

Soutěž o Pečené pohádky

22. listopadu 2021, 09:26

Chceš vyhrát druhé vydání knížky Pečené pohádky - advent a Vánoce, plné originálních pohádek, adventních příběhů a malovaných receptů? Vyhrát můžou až dva z vás! Stačí poslouchat Ranní zíváček v úterý 23.11. a ve středu 24.11. od 6:45 a správně odpovědět na otázku dané soutěžní disciplíny. Tak neváhej, nastav budík a pojď si s námi zasoutěžit o krásnou knížku!

Svět hraček

Svět hraček

13. října 2021, 07:47

Pořad Svět hraček připravil pro nejmenší diváky Vojenský umělecký soubor Ondráš z Brna. Premiéra se koná v sobotu 16. října 2021 od 14. hodiny v brněnském Divadle Bolka Polívky. 

Ranní zíváček jede na prázdniny!

Ranní zíváček jede na prázdniny!

1. července 2021, 14:00
Milé děti, nejen vy máte před sebou dva měsíce prázdnin! I ranní zíváčky čeká osmitýdenní pauza. Ale nemějte strach, máme pro vás kopu dalších pořadů. Na vlnách radia Proglas během letních prázdnin i nadále vysíláme večerní zíváčky, dětský magazín Barvínek, nedělní biblický kvíz Proglaso a navíc jsme pro Vás připravili velkou letní soutěž Barvínku! Že jste o ní ještě neslyšeli? Tak šup šup! Klikněte sem.