Ranní a večerní zíváček

Ahoj školáci, další prázdniny utekly jako voda. Věříme, že jste si dny volna užili, navštívili pěkná místa, někteří si třeba našli nové kamarády či snědli spoustu zmrzliny.  Teď už je opět čas zasednout do lavic, něco nového se naučit, ale hlavně vstávat s Ranním zíváčkem!  V 6:45 můžete v živém vysílání soutěžit o písničku, tu doplníme dětskou zprávičkou a další písní k veselému ránu. Od pondělí do pátku vás čekají různé soutěžní disciplíny. Jaké budou ve školním roce 2022/2023?

V pondělí bude vašim úkolem UHODNOUT SLOVO. Dostanete počáteční písmeno a krátký popis daného slova.

Úterní soutěž bude patřit NÁBOŽKU.  Biblické příběhy, postavy či cizí slova z této oblasti budou hlavním tématem.

Čistě na vás bude záviset středeční soutěž, kterou jsou RÝMOVAČKY. K danému slovu, či slovnímu spojení vymyslíte vhodný rým.

ZA PAMÁTKAMI budeme cestovat každý čtvrtek. Soutěž je vhodná pro mladé nadějné turisty. J

A abyste se na poslední den v týdnu těšili, navštívíme společně SVĚT POHÁDEK. Zajímat nás budou příběhy či postavy literárních a filmových pohádek.

Kromě soutěžních disciplín budou ranní zíváčky plné dětských písní, vždy na úvod se společně pomodlíme a kromě soutěžní otázky nabídneme vždy nějakou zajímavost z dění kolem nás.   

Ranní zíváček naladíte hned ve čtvrtek 1. září v 6:45.

Těšíme se na vás!

                    

Nový Večerní zíváček

Nový Večerní zíváček

1. listopadu 2023, 16:04

Od 6. listopadu vám nabídneme 19 nových pohádek ve Večerním zíváčku. Zaposlouchejte se do Pohádek z bramborového kraje!

Premiérový Večerní zíváček

Premiérový Večerní zíváček

6. září 2023, 13:54

Od 4. do 19. září můžete každý večer od 19.00 poslouchat premiérové příběhy z knihy Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola, která pochází z pera Lucie Hlavinkové.

Škola volá a Ranní zíváček taky!

Škola volá a Ranní zíváček taky!

25. srpna 2022, 10:41

Ahoj školáci, další prázdniny utekly jako voda. Věříme, že jste si dny volna užili, navštívili pěkná místa, někteří si třeba našli nové kamarády či snědli spoustu zmrzliny.  Teď už je opět čas zasednout do lavic, něco nového se naučit, ale hlavně vstávat s Ranním zíváčkem!

Srpnové Večerní zíváčky

Srpnové Večerní zíváčky

1. srpna 2022, 16:17

Pohádkový herbář – to jsou příběhy Fridy Pistoriusové, které vám budeme celý srpen nabízet ve Večerním zíváčku. Každý srpnový den od 19.00 si představíme jednu rostlinku. Čtou Magda Hauserová, Dana Pilchová, Dušan Baur, Milan Kynčl a Igor Dostálek.

Soutěž o Pečené pohádky

Soutěž o Pečené pohádky

22. listopadu 2021, 09:26

Chceš vyhrát druhé vydání knížky Pečené pohádky - advent a Vánoce, plné originálních pohádek, adventních příběhů a malovaných receptů? Vyhrát můžou až dva z vás! Stačí poslouchat Ranní zíváček v úterý 23.11. a ve středu 24.11. od 6:45 a správně odpovědět na otázku dané soutěžní disciplíny. Tak neváhej, nastav budík a pojď si s námi zasoutěžit o krásnou knížku!

Další pořady

Šmrnc

Rozhlasové městečko

Regiony

Regiony

Darujte Proglas!