Ranní a večerní zíváček

Pokud si chcete zpříjemnit vstávání do školy, snídani či cestu do školy, nalaďte si Proglas vždy od pondělí do pátku v 6:45.

V pondělí se vydáme LETEM SVĚTEM, budeme se vás ptát na hlavní i jiná města, prozkoumáme různé národy světa a procestujeme celou zeměkouli :-)

Úterý bude patřit LIDSKÉMU TĚLU, soutěžní otázky se budou týkat zajímavostí i faktů spojených právě s naším tělem.

Středeční ranní zíváček vás zavede do ŘÍŠE ZVÍŘAT, budete hádat zvuky vybraných zvířátek, rozlišovat jednotlivé druhy a nezapomeneme ani na zvířátka z Bible!

Ve čtvrtek zamíříme do světa lingvistiky, čeká vás disciplína CIZÍ SLOVA, ve které společně nalezneme původy vybraných slov, dotkneme se i nářečí a pohrajeme si se slovy..

A pátek bude ve znamení REKORDů.  Tato disciplína nebude zaměřena na vědomosti, budete spíš tipovat, hádat… a možná tápat :-)

Kromě soutěžních disciplín budou ranní zíváčky plné dětských písní, vždy na úvod se společně pomodlíme a kromě soutěžní otázky nabídneme vždy nějakou zajímavost z dění kolem nás.                       

Soutěž o Pečené pohádky

Soutěž o Pečené pohádky

22. listopadu 2021, 09:26

Chceš vyhrát druhé vydání knížky Pečené pohádky - advent a Vánoce, plné originálních pohádek, adventních příběhů a malovaných receptů? Vyhrát můžou až dva z vás! Stačí poslouchat Ranní zíváček v úterý 23.11. a ve středu 24.11. od 6:45 a správně odpovědět na otázku dané soutěžní disciplíny. Tak neváhej, nastav budík a pojď si s námi zasoutěžit o krásnou knížku!

Svět hraček

Svět hraček

13. října 2021, 07:47

Pořad Svět hraček připravil pro nejmenší diváky Vojenský umělecký soubor Ondráš z Brna. Premiéra se koná v sobotu 16. října 2021 od 14. hodiny v brněnském Divadle Bolka Polívky. 

Ranní zíváček jede na prázdniny!

Ranní zíváček jede na prázdniny!

1. července 2021, 14:00
Milé děti, nejen vy máte před sebou dva měsíce prázdnin! I ranní zíváčky čeká osmitýdenní pauza. Ale nemějte strach, máme pro vás kopu dalších pořadů. Na vlnách radia Proglas během letních prázdnin i nadále vysíláme večerní zíváčky, dětský magazín Barvínek, nedělní biblický kvíz Proglaso a navíc jsme pro Vás připravili velkou letní soutěž Barvínku! Že jste o ní ještě neslyšeli? Tak šup šup! Klikněte sem.
Ranní a Večerní zíváčky v novém

Ranní a Večerní zíváčky v novém

31. srpna 2020, 17:48

S novým školním rokem opět startují oblíbené Ranní zíváčky pro děti. Od pondělí do pátku se tak s námi od 6.45 můžete těšit na společnou modlitbu, zajímavosti od nás i ze světa a také soutěže. 

Mimořádné vysílání pro děti na vlnách Proglasu

Mimořádné vysílání pro děti na vlnách Proglasu

23. března 2020, 13:15

I v této mimořádné době myslíme ve vysílání Proglasu na děti. Co jsme pro ně připravili?

NyníPísničky před svítáním
Píseň: Píseň pro Stefanii Sauer (2022); Interpret: Bratři Orffové; Album: Bři Orffové: Píseň pro Stefanii Sauer (singl)
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály