Ranní a večerní zíváček

Milí školáci!

Září v kalendáři opět září a my vás opět zveme k dětské čtvthodince – Rannímu zíváčku.

Pokud si chcete zpříjemnit vstávání do školy, snídani či cestu do školy, nalaďte si Proglas vždy od pondělí do pátku v 6:45.

S novým školním rokem jsme pro vás připravili nové disciplíny:

V pondělí se vydáme LETEM SVĚTEM, budeme se vás ptát na hlavní i jiná města, prozkoumáme různé národy světa a procestujeme celou zeměkouli :-)

Úterý bude patřit LIDSKÉMU TĚLU, soutěžní otázky se budou týkat zajímavostí i faktů spojených právě s naším tělem.

Středeční ranní zíváček vás zavede do ŘÍŠE ZVÍŘAT, budete hádat zvuky vybraných zvířátek, rozlišovat jednotlivé druhy a nezapomeneme ani na zvířátka z Bible!

Ve čtvrtek zamíříme do světa lingvistiky, čeká vás disciplína CIZÍ SLOVA, ve které společně nalezneme původy vybraných slov, dotkneme se i nářečí a pohrajeme si se slovy..

A pátek bude ve znamení REKORDů.  Tato disciplína nebude zaměřena na vědomosti, budete spíš tipovat, hádat… a možná tápat :-)

Kromě soutěžních disciplín budou ranní zíváčky plné dětských písní, vždy na úvod se společně pomodlíme a kromě soutěžní otázky nabídneme vždy nějakou zajímavost z dění kolem nás.

*******Začínáme ve středu 1. září*******                                

Ranní zíváček jede na prázdniny!

Ranní zíváček jede na prázdniny!

1. července 2021, 14:00
Milé děti, nejen vy máte před sebou dva měsíce prázdnin! I ranní zíváčky čeká osmitýdenní pauza. Ale nemějte strach, máme pro vás kopu dalších pořadů. Na vlnách radia Proglas během letních prázdnin i nadále vysíláme večerní zíváčky, dětský magazín Barvínek, nedělní biblický kvíz Proglaso a navíc jsme pro Vás připravili velkou letní soutěž Barvínku! Že jste o ní ještě neslyšeli? Tak šup šup! Klikněte sem.
Ranní a Večerní zíváčky v novém

Ranní a Večerní zíváčky v novém

31. srpna 2020, 17:48

S novým školním rokem opět startují oblíbené Ranní zíváčky pro děti. Od pondělí do pátku se tak s námi od 6.45 můžete těšit na společnou modlitbu, zajímavosti od nás i ze světa a také soutěže. 

Mimořádné vysílání pro děti na vlnách Proglasu

Mimořádné vysílání pro děti na vlnách Proglasu

23. března 2020, 13:15

I v této mimořádné době myslíme ve vysílání Proglasu na děti. Co jsme pro ně připravili?

Hvězdičky na advent 2019

Hvězdičky na advent 2019

21. listopadu 2019, 13:03

Od 1. prosince 2019, který tentokrát připadá na první adventní neděli, můžete v čase večerního zíváčku poslouchat, plnit úkoly a vybarvovat.

S novým školním rokem i nové disciplíny ranního zíváčku

S novým školním rokem i nové disciplíny ranního zíváčku

2. září 2019, 11:05

Prázdniny skončily a to znamená, že se na vlny Proglasu vrací naše ranní čtvrthodinka pro děti. Každý školní den se tak v 6.45 můžete těšit na modlitbu, zprávičku a soutěžení o písničku.