V hlavních rolích

 Kristína

Kristina_Kubackova_webPůlku svého života se zajímám, věnuji a (pokud to jde) i živím tancem, zpěvem a herectvím. A pozor! Nově taky moderováním Městečka :-).

 

Nikdy mě nepřestane bavit obdivování hvězdné oblohy, východů i západů sluníčka, deště a všech dalších krás, které nám byly dány.

Jsem jedním z těch podivínů, kteří si ráno rádi přivstanou, v klidu vychutnají snídani a popřípadě si i zacvičí =).

Pokud by někdo v minulosti řekl mým zoufalým diktátovým sešitům, že se budu jednou muset přeučovat slovenskou gramatiku na českou, nejspíš by se hoodně zhrozily.
 

 Habža

Radek HabáňHabža, vlastním jménem Radek Habáň. Již od dětství vyniká dlouhodobou pamětí. Mezi jeho vzpomínky patří například i ty z porodnice. („Vidím to jako dnes. Ležím v jedné z postýlek, a všechny děti kolem mě pláčí. Přišlo mně to líto a tak jsem začal plakat také. Až do té doby, kdy se nad mojí postýlkou objevila maminka s tatínkem…“ Doslovná citace Radka Habáně, pozn. red.)

Je autorem strašidelné knihy se všeříkajícím názvem – Upír, kterou napsal ve svých 7 letech. Kromě literární činnosti se brzy začal věnovat i kulturní osvětě a ve třinácti letech se stává nejmladším diskžokejem v zemi. Jeho závratná kariéra je málem v samém zárodku zadušena ničivým požárem po domácku vyrobené aparatury a světelného parku.

Zdárně dokončil studium letecké školy. Změnit profesi se rozhodl po té, co usnul na křídle letadla. (Zaparkovaného v hangáru. pozn. red.)

Po turbulentním dětství a účinkování v řadě kýčových pořadů pro děti, dokazuje jako moderátor Rozhlasového Městečka, že mu není cizí ani seriózní rozhlasový žánr. Jeho koktání může působit, že moderování jen předstírá, ale nedejte se zmást.

 Mišák

Milan ŠobaMilan Šoba, kamarády přezdívaný MiŠ (samozřejmě s měkkým i), je sportovním komentátorem Rozhlasového městečka. V dětství hrával šachy. Vyhrál několik prestižních turnajů. Nebýt strašlivého zranění, které utrpěl při šachové partii v roce 1982, mohl to tento všestranně nadaný sportovec dotáhnout opravdu daleko. Naštěstí maminka, paní Šobová, naučila jeho i ostatní tři sourozence hrát stolní tenis, který dodnes zvládá bravurním způsobem. Jeho sportovní duch tedy nezahálel. V mládí též holdoval volejbalu.

Od roku 1986 se začal ve Znojmě velmi intenzivně zajímat o tamní nejlepší fotbalový a také hokejový klub. Nejenže jim začal fandit, ale dokonce vytvářel programy na zápasy, dělal hlasatele a pak oběma klubům vytvořil internetové stránky, z nichž se později vyklubaly ty současné.

Jeho kariéra sportovního komentátora pokračuje od roku 2001 účinkováním v Městečku na Radiu Proglas.

DJ Cvoček 

DJ Cvoček je věren své přezdívce. Jeho výběr hudby odpovídá použití nějaké silné drogy, či omamných látek. Cvoček je ovšem nekuřák a abstinent, takže nezbývá než ho podezřívat z vrozené geniality. Hudba, kterou mixuje, upravuje, skládá a tvoří si získala řadu fanoušků. Jeho sety budí často nelíčený úžas. No uznejte, který ze současných diskofilů by kloubil dohromady Paul Van Dyka, Electrovamp, Bachovu Toccatu a fugu d-moll pro varhany, Metallicu a zvuk ze sekačky na trávu?!

Od roku 2008 se stará o kompletní hudební složku v našem Městečku. Jeho životní heslo zní: Posluchač musí být potěšen nebo poděšen. O to mi jde!