V hlavních rolích

Lucie Švestková

Lucka ŠvestkováMaminku má vílu a tatínka vodníka – slýchávala často, a to proto, že vyrůstala ve vesničce Rybníček. Jako malá měla potřebu dělat úplně všechno – lítala mezi hudebkou, skautem, dramaťákem nebo tancovala country tance. Ve volných chvílích (a to neuhádnete) zkoušela nové recepty na bábovky.

Rozhlasové Městečko bylo už od mala jedním z jejích oblíbených míst, které pravidelně navštěvovala. A vida! Dnes je jeho moderátorkou!

Lucie se nijak netají tím, že má ráda sladké. Ještě raději, ale různé moučníky, dezerty a dorty, připravuje. Díky ní byla odkryta zcela nová dimenze našich Potravin.
 

 Radek Habáň

Radek HabáňHabža, vlastním jménem Radek Habáň. Již od dětství vyniká dlouhodobou pamětí. Mezi jeho vzpomínky patří například i ty z porodnice. („Vidím to jako dnes. Ležím v jedné z postýlek, a všechny děti kolem mě pláčí. Přišlo mně to líto a tak jsem začal plakat také. Až do té doby, kdy se nad mojí postýlkou objevila maminka s tatínkem…“ Doslovná citace Radka Habáně, pozn. red.)

Je autorem strašidelné knihy se všeříkajícím názvem – Upír, kterou napsal ve svých 7 letech. Kromě literární činnosti se brzy začal věnovat i kulturní osvětě a ve třinácti letech se stává nejmladším diskžokejem v zemi. Jeho závratná kariéra je málem v samém zárodku zadušena ničivým požárem po domácku vyrobené aparatury a světelného parku.

Zdárně dokončil studium letecké školy. Změnit profesi se rozhodl po té, co usnul na křídle letadla. (Zaparkovaného v hangáru. pozn. red.)

Po turbulentním dětství a účinkování v řadě kýčových pořadů pro děti, dokazuje jako moderátor Rozhlasového Městečka, že mu není cizí ani seriózní rozhlasový žánr. Jeho koktání může působit, že moderování jen předstírá, ale nedejte se zmást.

 Mišák

Milan ŠobaMilan Šoba, kamarády přezdívaný MiŠ (samozřejmě s měkkým i), je sportovním komentátorem Rozhlasového městečka.

V dětství hrával šachy. Vyhrál několik prestižních turnajů. Nebýt strašlivého zranění, které utrpěl při šachové partii v roce 1982, mohl to tento všestranně nadaný sportovec dotáhnout opravdu daleko. Naštěstí maminka, paní Šobová, naučila jeho i ostatní tři sourozence hrát stolní tenis, který dodnes zvládá bravurním způsobem. Jeho sportovní duch tedy nezahálel. V mládí též holdoval volejbalu.

Od roku 1986 se začal ve Znojmě velmi intenzivně zajímat o tamní nejlepší fotbalový a také hokejový klub. Nejenže jim začal fandit, ale dokonce vytvářel programy na zápasy, dělal hlasatele a pak oběma klubům vytvořil internetové stránky, z nichž se později vyklubaly ty současné.

Jeho kariéra sportovního komentátora pokračuje od roku 2001 účinkováním v Městečku na Radiu Proglas.

Tomáš Přibyl

Tomáš PřibylPublicista a komentátor Tomáš Přibyl se narodil v březnu 1975. Po úspěšném projití jeslí, mateřské školy a základní školy (a to v uvedeném pořadí) absolvoval gymnázium obor matematika-fyzika a poté vystudoval Fakultu podnikatelskou při VUT Brno. Jako konzultant pro oblast informační bezpečnosti je autorem knih: Počítačové viry v roce 2002, Počítačové viry v roce 2003, Počítačové viry v roce 2004 atd. Jeho velkým koníčkem je kosmonautika a vše, co s ní souvisí. V roce 1998 se například zúčastnil kosmonautického výcviku v Německu a Belgii jako kandidát za Českou republiku v rámci projektu West In Space. V oblasti kosmonautiky publikoval například knihy Příběh stanice Mir a Spanilá jízda po Marsu. V současnosti je na rodičovské dovolené.

Bruno B. Braun

Módní guru, světoznámý oděvní návrhář, jeden z neuznávanějších odborníků a módních designérů a nejextravagantnější kadeřník na světě; to všechno je Bruno B. Braun.

Jeho prarodiče pocházeli z Německa, nicméně Brunův tatínek se narodil v Itálii. Maminka je z České republiky. Celá rodina hodně cestovala. Dá se říct, že Bruno byl už od dětství světoběžníkem.

Slavný kadeřník studoval na Italské Univerzitě. Později se zapsal do Parsonovy školy designu v New Yorku a Paříži, aby studoval interiérový a módní design. Konec 80. let strávil prací pro návrháře jako Cathy Hardwick a Perry Ellis, pak se roku 1990 přidal ke Gucciho týmu.

Charismatický Bruno B. Braun se stává na dlouhou dobu miláčkem New Yorských módních kritiků. Když mu bylo pouhých 24 let, vyhrál prestižní CFDA, cenu pro "Nový módní talent". V roce 1992 a 1998 vyhrává opět, tentokrát cenu pro "Nejlepšího návrháře dámského oblečení". V roce 1992 vytvořil známou kolekci pro značku Perry Ellis, která obsahovala ručně šité, vrstvené, vínově zbarvené šaty, které módní redaktoři milovali a zbytek světa nenáviděl. Brunovy kožené řemeny se třemi zašitými šarlatovými písmeny "B" přes kyčelní kost přišly na trh s říznou cenovkou 2000 franků a staly se naprostou senzací.

Na tomto místě je nutno uvést, že navrhoval kostýmy pro opery uváděné v La Scale, ale také pro balety. Říkalo se, že i z modelu dokázal udělat drama.

Jeho kolekce s barevnou paletou, která se rozpíná od bílé, béžové a khaki po citrónovou a růžovou, jsou vždy svěží a nádherné, moderní i praktické… Není divu, že jím navržené šaty si získávají všechny ženy z celého světa.

Rodákovi z Milána to ovšem nestačí a doslova přes noc se stává také uznávaným světově proslulým kadeřníkem. Otevírá se před ním další životní etapa. Vytváří rozpustilé a hravé účesy plné kombinací, barev a života. Do nového tisíciletí vstupuje jako nejtalentovanější kadeřník na světě. Sbírá všechna možná ocenění v kadeřnických soutěžích, přes Itálii, Německo, Francii, Kiribati až po USA.

Zároveň otevírá desítky luxusních kadeřnických salónů ve 48 zemích světa. Rozhlasové městečko nevyjímaje.

Michalka

Michalka HabáňováMichalka je dcerou moderátora Radia Proglas Radka Habáně. Pro Rozhlasové městečko samostatně připravuje vstupy ze světa místní mateřské školky.

I přes svůj věk (3 roky) dokáže zaujmout i náročného posluchače-intelektuála. Její pojednání o postavě Žlababy, výuka matematiky či úvaha na téma ukřižování Ježíše Krista budí zasloužený respekt. Obdiv si získala i bubenickým vystoupením či přednesem básničky Leze žába po bezu! Svůj nesporný literární a vypravěčský talent potvrdila vlastními pohádkami s temnou příchutí O žralokovi a O shořelém kohoutovi.

Již od dětství se chce stát ředitelkou cirkusu!

DJ Cvoček 

DJ Cvoček je věren své přezdívce. Jeho výběr hudby odpovídá použití nějaké silné drogy, či omamných látek. Cvoček je ovšem nekuřák a abstinent, takže nezbývá než ho podezřívat z vrozené geniality. Hudba, kterou mixuje, upravuje, skládá a tvoří si získala řadu fanoušků. Jeho sety budí často nelíčený úžas. No uznejte, který ze současných diskofilů by kloubil dohromady Paul Van Dyka, Electrovamp, Bachovu Toccatu a fugu d-moll pro varhany, Metallicu a zvuk ze sekačky na trávu?!

Od roku 2008 se stará o kompletní hudební složku v našem Městečku. Jeho životní heslo zní: Posluchač musí být potěšen nebo poděšen. O to mi jde!