Barvínek

Hurá na prázdniny s JUKEBOXEM Barvínku!

Hurá na prázdniny s JUKEBOXEM Barvínku!

28. června 2022, 15:26

Jaké písničky nás naladí na tu správnou letní notu? To záleží na vás! Vyberete si svoje oblíbené hity a zároveň se zapojíte do naší soutěže o pěknou cenu. A aby toho soutěžení nebylo málo, vyhlásíme také velkou prázdninovou soutěž. Poslouchejte v úterý 28. června od 16 hodin.

Bylinkový Barvínek

Bylinkový Barvínek

21. června 2022, 15:20

Mateřídouška, máta, fialka, levandule, heřmánek - bylinky, které rostou na loukách a v zahradách; krásně voní a také pomáhají, a to nejen při nachlazení. Jak? To se dozvíte v Bylinkovém Barvínku. A nejen to. Řekneme si, jak je správně sbírat, sušit a co všechno se z nich dá vyrobit. Do bylinkové zahrádky vás zveme v úterý od 16 hodin.

Červnový Magazín Barvínku je tady!

Červnový Magazín Barvínku je tady!

6. června 2022, 16:30

Na první červnové úterý pro vás opět chystáme Magazín Barvínku. Abychom ještě zpětně oslavili den dětí, připravujeme soutěž o hezké ceny! Přidáme další část seriálu o vodě, vyzkoušíme si také, jak se hraje na africké bubny. A zjistíme, kdo jsou to uprchlíci a jak jim můžeme pomoci. To vše budeme servírovat hned první úterý v měsíci 7. června od 16 hodin.

Sportovní JUKEBOX Barvínku je za dveřmi!

Sportovní JUKEBOX Barvínku je za dveřmi!

30. května 2022, 12:00

Jaký sport je u nás nejoblíbenější? Patří surfing mezi vodní olympijský sport? A co je to podvodní hokej? I takové otázky mohou zaznít v našem sportovně laděném JUKEBOXU Barvínku v úterý 31. května, ve kterém nebudou chybět ani písničky dle vašeho přání. 

Jak se otevírají studánky? Prozradí údolí Hostěnického potoka

Jak se otevírají studánky? Prozradí údolí Hostěnického potoka

16. května 2022, 14:00

Den otevírání studánek připadá každoročně na 31. května. Jedná se o dávnou tradici doprovázenou zpěvem a tancem spojenou se symbolickým vyčištěním pramene po dlouhé zimě. Jak vypadá tento zvyk spojený s vítáním jara dnes? Na výlet za lesní studánkou jsme se s Barvínkem vypravili do obce Pozořice, naším průvodcem byla paní Sylva Kohoutová, která se několik let o zdejší studánky starala.

O slovo se hlásí květnový magazín!

O slovo se hlásí květnový magazín!

2. května 2022, 23:05

Máme tady květen a s ním pravidelný Magazín Barvínku. Proč se vlastně květnu někdy říká máj? Odpověd na tuto otázku uslyšíte právě v našem magazínu. A nejen to. Pokračuje náš seriál o vodě, nezapomeneme ani přidat další příběh z cyklu Svatí 20. a 21. století a podíváme se také na to, co nás všechno v májovém měsíci čeká. A máme pro vás také jednu novinku - tou je posila do našeho týmu. Od teď budete nově v Barvínku slýchávat Káťu Michal, kterou si hned v úterý představíme.

Dubnový Jukebox Barvínku je tady!

Dubnový Jukebox Barvínku je tady!

23. dubna 2022, 23:25

Písničky na přání, hudební hádanky a soutěže o ceny – to vše je Jukebox Barvínku. Nenech si ujít ten dubnový v úterý 26. dubna od 16 hodin!

Mendel na hrášku: Na návštěvě u otce genetiky

Mendel na hrášku: Na návštěvě u otce genetiky

17. dubna 2022, 15:53

Letos oslaví 200. narozeniny a jeho jméno bude už navždy spjato s hrášky. A i když ho ve škole vyhodili od zkoušky, nakonec se stal zakladatelem genetiky. Kdo to byl Gregor Johann Mendel? Proč ho osud zavál právě do Brna? Kde se vzala jeho láska ke včelaření? A jak mu neúspěch pomohl ke slávě? Nalaďte si Barvínek v úterý 19. dubna od 16 hodin! 

Nalaďte se na aprílový magazín!

Nalaďte se na aprílový magazín!

4. dubna 2022, 11:27

A není to apríl! Máme tady nový měsíc a s ním jarně laděný Magazín Barvínku. Ten bude opět nabitý - vydáme se například po stopách polského světce a mučedníka sv. Maxmiliána Kolbeho, přidáme návod na výrobu ekologického domácího čističe, v neposlední řadě nás čeká tip na knihu a nebude chybět ani soutěž!

S Jukeboxem Barvínku na Divoký západ!

S Jukeboxem Barvínku na Divoký západ!

28. března 2022, 10:48

Naraž si klobouk pěkně do čela, nahoď laso a připrav se na pořádnou zlatou horečku! Čeká nás tematický díl Jukeboxu Barvínku, ve kterém se vydáme na Divoký západ a budeme soutěžit o zbrusu novou hru Zlatá řeka, kterou vydalo Loris Games v říjnu loňského roku.