Hrajeme si: Drzý sprejer

Hrajeme si: Drzý sprejer
17. října 2011 Hrajeme si Autor: Luděk Strašák

Bojová hra pro několik týmů do nepřehledného terénu, při které se dobře proběhnete, naučíte se něco z taktiky a nepochybně se pobavíte.

Tuto hru může hrát více minimálně čtyřčlenných družstev. Každé družstvo si v lese postaví svou zeď, kterou představuje papírová krabice – ideální je od banánů. Okolo krabice je z provázků vyznačený kruh o poloměru asi 3 m a druhý o poloměru asi 6 m.

V každém  družstvu se rozdělí role: obránci a útočníci. obránci se mohou pohybovat pouze v mezikruží.

V lese na neutrálním místě se nachází sklad sprejů, kde je 1 organizátor s různobarevnými samolepícími štítky. Každý tým má svoji barvu.

Útočníci si vyzvedávají vždy 1 samolepku ve skladu a snaží se zaútočit na cizí zeď. Pronikne-li ke krabici, může na ní ZVENKU nalepit svůj štítek. Pak se vrací opět pro nový štítek.

A co pokud je chycen – to znamená, že se jej některý obránce dotknul? Pak je mu štítek sebrán a nalepen zevnitř krabice.

Po uplynutí limitu (asi půlhodina) hra končí a počítají se výsledky. Ńapříklad takto: Když se mužstvu podaří nalepit štítek na cizí zeď, dostává za každý tři body. Pokud obránci seberou štítek a nalepí jej na vlastní krabici, připočítává se 1 bod a pokud je náš štítek uloven některým z obránců a připevněn zevnitř cizí krabice, odečítá se jeden bod.

 

Pokud máte s hrou nějaké zkušenosti, nebo znáte trochu jiná pravidla, napište nám v Diskuzi pod článkem.