Hrajeme si: Kupé

Hrajeme si: Kupé
17. října 2011 Hrajeme si Autor: Luděk Strašák

Diskuzní hra, ve které se vydáme na několikatýdenní cestu po transsibiřské železnici z Moskvy do Vladivostoku. Koho si vyberete do kupé za spolucestující?

Je to hra, ke které potřebujete kolem sebe větší partu, alespoň 5 ale i víc lidí, kteří jsou schopni diskutovat nad problémy.

Jízda po Transsibiřské magistrále v Rusku trvá i několik týdnů. Vy si můžete z nabídnutého seznamu lidí vybrat ty, se kterými byste chtěli trávit tuto dlouhou cestu. Vybíráte 5 lidí z původního seznamu.

Ten původní seznam může obsahovat například Gamblera, opilého Rusa, matku s křičícím dítětem, revizora, důchodkyni, která naříká na své nemoci, narkomana, skinheada, mladého Američana, vegetariána, muslima, dědu, který hraje na akordeon a hlasitě zpívá, bezdomovce a další.

Ve hře jde o kolektivní diskuzi, všichni účastníci se tedy musí shodnout na pěti stejných osobách. Hru vede moderátor, který se snaží rozpoutávat co nejhlubší debaty o přednostech či nevýhodách možných vybraných osob, popřípadě usměrňovat diskuzi.

Seznam jednotlivých cestujících, ze kterých je možné vybírat, je dobré napsat na velký papír a v průběhu hry opatřovat značkami, otazníčky, škrtat či podobně označovat.

Pokud máte s touto hrou nějaké zkušenosti, vyjádřete v diskusi pod článkem.