Čas pro sádru a vodu!

Čas pro sádru a vodu!
8. února 2018 Pohádky, Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Pokud i u vás napadl sníh a nebo se změnil v blátivý povrch, oba materiály jsou ideální začátek pro jednu víkendovou výpravu do přírody!

Je dobré připravit si předem sáček sypké sádry, misku na vodu, větší kroužek z umělé hmoty (ideální je vystřižený malý a velký pruh o šířce cca 7 cm z plastové pet láhve, lžíce a láhev s vodou. Pak jen zbývá nastudovat či vyptat u rodičů, jak se se sádrou pracuje, obout teplé boty a vyrazit ven!

Zasněžená zem je plná zvířecích stop. Pro začátek stačí nějaký malý otisk ohradit menším plastovým kroužkem vystřiženým z petlahve. Nalít do misky cca 1 cm vody a nasypat kopeček sádry, dobře promíchat lžicí, nalít opatrně do stopy i kolem ní, aby vznikl okraj a nechat zatvrdnout. Když je sádry málo, přilít další vrstvu- po ztuhnutí budou držet spolu. Hotovo!

Chytrý zálesák má sebou i atlas s obrázky, aby na místě stopy rozeznal a určil. Pokud je atlas příliš těžký,drak2 necháme si určování stop na doma. Děti s bujnější fantazií mohou k odlitým stopám nakreslit i nějaké úplně nové, fantastické zvíře a pozvat rodinu na výstavu exotické zvěře.

Víkend vám uteče, ani nebudete vědět, jak!

Marcela Kopecká

Svátek má: sv. Filip Neri / Filip

Moderuje: Marcela Kopecká
NyníVšimli jsme si -...
Píseň: Sílu dám (2008); Interpret: Schola Bigy Brno; Album: Schola Bigy Brno: Křížem krážem
11.57Myšlenka na den
12.00Anděl Páně
12.05Hudební siesta
12.40Střípek poezie
12.50Hudební siesta -...
13.30Písničky k odpočinku

Regiony

Regiony

Písemná soutěž Proglaso

RukaOdpovídejte na písemnou část soutěže Proglaso!