Poprvé do školky

Poprvé do školky

Pořad v souvislostech


Flandil ve školce
Audioarchiv
2. května 2018 Pohádky, Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Na osmého května 2018 večer jsme naplánovali preméru čtení příběhů z nové knížky. Podíváme se v nich do školky, kam chodí zvířátka.

HamblinKe čtení otevřeme knížku Barbory Hamblin "Flandil ve školce", kterou vydal už dvakrát Altenberg v Jihlavě. Autorka se angažuje v projektu "Nevýchova" a tak má před sebou každý den spostu námětů k přemýšlení, jak řešit dětská trápení. Protože vidí, jak si časti i dobří rodiče a chytré děti nevědí rady, napadlo ji napsat řadu příběhů malého šnečka jménem Flandil, který musí přijít na to, jak pomoci sobě i lidem kolem sebe. Když Flandil začne chodit do školky, musí si zvyknout na všechny změny, naučit se dobře vycházet s ostatními, ale také se sám sebe zastat, když druzí ubližují. Pomáhá mu v tom jeho moudrá maminka i zvířecí kamarádi - ježeček, veveruška, zajíček, lev i medvídek koala. Co si o knížce myslí čtenáři se dočtete třeba na webu Knihomůrky.Flandilko v školke_OBAL-5

Děti potřebují slyšet příběhy, které je povzbudí, isnpirují, vedou k přemýšlení, rozhodování. A takové právě příběhy šnečka Fladnila jsou. S laskavým svolením autorky je můžete na Radiu Proglas poslouchat devět večerů za sebou od 9. května 2018. číst vám bude velice pěkně maminka Ivana Horáková, které pomáhali mistr zvuku Pavel Kunčar, redaktorka Irena Kintrová. Hráli jim k tomu Jiří a Michaela Meca z alba Vientomarero.