Vesmírníčky na dobrou noc!

Vesmírníčky na dobrou noc!

Pořad v souvislostech


Vesmírníčky na dobrou noc
Budeme vysílat

Pohádky a příběhy z Barvínku
Večerní zíváček
O víle Andulce a vodníku Petrlíkovi
Vysílali jsme

Pohádky a příběhy z Barvínku
Pohádky a příběhy z Barvínku
Pohádky a příběhy z Barvínku
Audioarchiv
5. září 2019 Pohádky Autor: Irena Kintrová

Dětem, které letos začínají chodit do školky nebo do první třídy jsme připravili dárek v podobě nových pohádek. Vypravíme se za nimi od 11.9.2019 na nebe!

Bude to nebe noční, na kterém jsou vidět po setmnění hvězdy, souhvězdí a kde víme, že se vyskytují planety, černé díry, Mléčná dráha... a určitě také spousta podivuhodností a zvláštností, které snad ještě ani nikdo nebojevil... Až na paní Gabrielu Kopcovou, která na prosbu dětí vymyslela "Pohádky o planetách" neboli "Vesmírníčky na dobrou noc" ("Vesmírníčky" podle vzoru "Večerníčky"),vesmírníčky které vydalo nakladatelství Akcent.

My jsme s autorkou už spolupracovali vícekrát a dovolili jsme si pro vysílání text zdramatizovat, úpravy provedla Irena Kintrová. Čtení se ujala jako vypravěč Kateřina Rýznarová, hlásky různým postavám a planetám propůjčili Romana Odstrčilová i Adriana Růžičková. Technicky se podíleli Miloš Švábek a Pavel Kunčar.

Čekají vás tedy teď zbrusu nové "Vesmírníčky na dobrou noc" a doufáme, že se vám budou líbit.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Snímání z kříže Ježíše Krista, Spasitele našeho - Aria: "Caro mio Dio"; Autor: Richter František Xaver; Dirigent: Válek Roman; Sóla: Kněžíková Kateřina - soprán; Soubor: Czech Ensemble Baroque & Choir
22:00Smysl utrpení nevinného...
22:30Živý růženec (bolestný)
23:00Duchovní hudba
23:40Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...