Víkend 20. a 21. října

Víkend 20. a 21. října
18. října 2018 Pohádky, Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Zahrát si na archeologa? Zkusit vymlátit obilí? Proniknout lehce do tajů mysliveckého umění?

Akce, kde si zahrát na archeology bude na místě, kde stával ve středověku hrad Landštejn. Teď už je to zřícenina, ale právě o tomhle říjnovém víkendu se tam můžete vypravit a hledat spolu s ostatními v zemi něco zajímavého. Kromě toho si i poslechnout výklad o historii hradu. Najdete ho v krásné krajinné oblasti "Česká Kanada" u hranic s Rakouskem - hrad landštejnblízko je krásné městečko Slavonice. Před výletem si na stránkách hradu můžete vytisknout i pracovní listy s úkoly, které pak na místě děti splní. Místo je krásné i pro cykloturistiku.

Ve skanzenu Zubrnice pořádají o víkendu malý řemeslný jarmark a ukázky hospodářských prací s názvem "Podzim na vesnici". Můžete vidět nebo si i vyzkoušet mlácení obilí, soukání lněných nití, sušení ovoce v sušárně, pletení zubrniceprovazů, pečení buchet. Připravena je ukázka zemědělské techniky a strojů – stabilní motory, žentour a parní lokomobila v chodu. Ve staré škole se bude vyučovat krasopis a připravena je také stezka plná úkolů.

Na poutním místě Svatý Hostýn bude o víkendu "Svatohubertská pouť"- tedy oslava svátku mysliveckého patrona. V 9,15 ráno začnou loveckou hudbou a troubením, pak bude krátká procházka k obrázku Sv. Huberta, v 10,15 mše svatá shostyn-2017-009-poledni-modlitba olomouckým biskupem Antonínem Baslerem. Pak následuje další bohatý program - ukázky vábení zvěře, výcvik dravých ptáků, práce s koněm při těžení dřeva. Ukázka lukostřelby, výstava obrazů, koncert duchovní hudby - pěvecký sbor Svatopluk a také program pro rodiče s dětmi - Putování za svatým Hubertem.