Víkend na konci října 2018

Víkend a konci října 2018
26. října 2018 Pohádky, Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Za exotickými zvířátky do Kroměříže, za čokoládou do Valtic nebo zazimování zámku v Nelahozevsi. Mnohem zajímavější akce než dýňová strašidla.

Vyřezáváné dýně i strašidla na nás na konci října a začátku listopadu útočí ze všech stran, my se ovšem nelekneme, protože nejsou to jediné zajímavé, co můžeme vidět.

V Kroměřízi v prostorách výstaviště Flora bude v neděli 28. října chovatelská a prodejní burza "Aquatera" pro širokou veřejnost. Budou k vidění a prodeji jak už z názvu vyplývá akvária s rybičkami, terária s plazy, obojživelníky či členovci a další drobnou zvířenou.Nebude chybět krmivo pro ně, chovatelské potřeby. Kdo uvažuje o pořízení rybiček nebo třeba chameleóna, najde tu vše potřebné.

Do zámku ve Valticích se můžete v sobotu a neděli vypravit na "Čokoládový festival". Organizátoři slibují, že rozšířili oproti loňskému ročníku výstavní prostory a také přidali slanýcukroví kulaté program na srovnání chuti na jednom ze zámeckých nádvoří. Čokoládu lze ochutnávat, vidět na výstavě, zkusit uvařit... Doporučuje se koupit si vstupenky předem přes internet. Nával začne už v pátek ve dvě odpoledne a bude jistě až do neděle.

V sobotu 27. řijna začne v zámku Nelahozeves ukládání k zimnímu spánku. Než se zámek na zimu zavře, čeká návštěvníky "Pohádkobraní" s programem pro děti i dospělé. Soutěž o zámecké jablko, šermíři, tanec s princeznami, jízda na konících, pohádkové bytosti osobně...