Z pohádkové kuchyně v lednu

Z pohádkové kuchyně
25. ledna 2018 Pohádky, Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Tak jako někdo moc rád vaří, čte si nové recepty a vymýšlí chuťové kombinace, tak my zase rádi natáčíme nové pohádky do vysílání Radia Proglas! Na co se můžete těšit v roce 2018?

Naše tempo rozhodně není zbrklé, zato výsledek vydrží klidně dvacet let. Proto jsme z archivu vytáhli "Tři kouzelné dýně" asi z roku 1997 - jedna z prvních pohádek Marie Šlahařové.brambor Čerstvě jsme je spojili ze dvou dílů, ubrali jim mlaskání hlasivek, přidali něco hudby a příběh čaroděje Hromobije s dvou sourozenců Markétky a Jiříka můžete slyšet v neděli 11. února 2018 ve 14,00. (Pokud se vám na obrázku vpravo zdá, že vidíte bramboru, tak si místo ní prosím představte pěknou oranžovou dýni než se podaří najít nějakou lepší fotku)...

Ještě před koncem roku se nám podařilo ochočit toulavého kocourka jménem Josef. Knížku o něm napsala naše osvědčená autorka Lenka Rožnovská jako knížku s velkými písmeny pro prvočtenáře. My jsme text pro vysílání upravili. Kocourek mluví úplně stejným hlasem jako Kocour JosefVašek Ambrož a po natáčení musíme říct, že si spolu výborně sedli - při čtení seděl Vaškovi plyšový kocourek na rameni a pomáhal mu k soustředění. Pomáhali mu také dva drzí vrabci Katka s Anežkou, pan veterinář Vláďa a holčička Violka s maminkou Adrianou. Premiéru bude mít šest dílů čtení z knížky "Kocour Josef" na velikonoční neděli 1. dubna 2018 v sedm večer. Pokud už jste teď zvědaví, tak prozradíme, že knížku vydala Grada v loňském roce.

Právě probíhá čtení příběhů šnečka s neobvyklým jménem "Flandil". Knížku o něm napsala v loňském roce Barbora Hamblin a vydalo ji jihlavské nakladatelství Altenberg. Šneček Flandil má jít poprvé do školky, pak si tam musí zvyknout vypořádat se s tím, že ne každý umí být dobrý kamarád. Sám se učí druhým pomáhat a překonávat strach. Má štěstí na velice pozornou a hodnou maminku, s kterou zvládne i žárlivost na čerstvě narozeného brášku. flandil-ve-skolceAutorka měla šťastnou ruku při výběru tématu, je poznat, že si všechny situace prožila s vlastními dětmi, které se podílely na jménem hlavních hrdinů. Knížka "Flandil ve školce" potěší všechny děti, které se mají do školky vypravit nebo už tam chodí. Zatím přemýšlíme, kdy pohádky zařadit - jestli v dubnu nebo březnu, až na to přijdeme, tak to doplníme!

Chystáme také texty příběhů z Houbového městečka, z Kouzelné zahrádky, Královských komnat a Skřítčí vesničky. Ale to je zatím tajné! Pst! Víc prozradíme zase za měsíc.