Za dobrodružstvím s hradním skřítkem Melichárkem

Za dobrodružstvím s hradním skřítkem Melichárkem
26. února 2021 Pohádky Autor: Veronika Fráňová

Na loveckém hrádku Roštejn se usadil skřítek Melichárek. Nebydlí tam ale sám, postupně se seznamuje s ostatními skřítky, s vodníkem, hejkalem a dalšími. Jaká dobrodružství spolu zažívají? Poslouchtejte od 26. 2. do 22. 3. každý večer v 18.45 a o víkendu v 19 hodin.

hradTéměř po celý měsíc se můžeme každý večer v 18.45 vydávat za skřítkem Melichárkem, který si k bydlení vybral lovecký hrádek Roštejn. A kde tento hrad najdeme? Pokud byste se tam chtěli vypravit, tak musíte přes městečko Telč za vesnici Doupě a pak už je to kousek po silnici a nahoru do kopce... a jste tam!

V tomto kraji se tedy usadil hradní skřítek Melichárek. Co by to ale bylo za dobrodružství, kdyby ho Melichárek prožíval sám! Proto s ním všechny radosti i strasti zakouší jeho kamarádi lesní skřítek Bukvic, skřítci KameníčciKosejř, Bambousek a Ťoupalík, vodník Matěj, hejkal Heldůšek a další.

Příběhy skřítka Melichárka a jeho kamarádů nasbíral a sepsal v okolí Telče, v kraji pod horou Javořicí, Milan Kynčl. Číst nám je bude téměř celý měsíc Dana Pilchová, Dušan Baur, Magda Hauserová, Igor Dostálek i sám autor.

 

Obrázek: Pixabay.com