Dubnové filmové premiéry 2018

Dubnové filmové premiéry 2018

Pořad v souvislostech


Rozhlasové městečko
Audioarchiv
4. dubna 2018 Kino, Městečko Autor: Radek Habáň

V měsíci dubnu nás v kině čeká celá řada zajímavých titulů, ze kterých vybíráme.

Například film Den co den. Tento romantický příběh vypráví jaké to je, když se každý den probudíte v jiném těle a každý den žijete život někoho jiného. Platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se! Od toho okamžiku všechna pravidla přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.

Jednou z dubnových premiér bude i animovaný film V husí kůži. Hlavním hrdinou je houser Peng, nezodpovědný, namyšlený pohodář. Při jednom ze svých akrobatických srazí dvě malé kachničky, které se díky tomu ztratí. Sám si zraní křídlo. Rozhodne se, ač nerad, že malé kachničky pěkně po zemi doprovodí zpět ke svému hejnu. Na svém dobrodružství projdou skrz hory, kolem jezer, bambusovými lesy, mramorovou jeskyní nebo obyčejným kurníkem. V zádech mají hladového a nebezpečného kocoura a ve finále budou muset čelit i kuchyňské troubě.

Jednou z nadějí, že český film není na samém dně, je filmový debut herce a zpěváka Ondřeje Havelky Hastrman. Hlavní postavou je baron de Caus, který se vrací se svým sluhou z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná a výjimečná rychtářova dcera Katynka revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody. Čím více se Katynka baronu alias hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku obstojí.

Měsíc Jupitera je napínavý thriller z blízké budoucnosti. Vypráví příběh uprchlíka, který po zásahu kulkou zjišťuje, že umí létat. Nepravděpodobný superhrdina v lidech probouzí strach i touhu po penězích. Vizuálně podmanivý snímek o dobru, zlu, víře a ztrátě iluzí natočil maďarský režisér Kornél Mundruczó.

V dubnu se konečně na plátnech kin objeví vynikající dokument Bratři Lumiérové. Ten ukrývá precizně zrestaurované a digitálně upravené filmy těchto vynálezců kinematografie. Budete svědky jejich úžasných děl, které jsou svědectvím o kulturním a technologickém rozvoji přelomu 19. a 20. století.  

No a na sklonku měsíce se dočkají milovníci komiksů třetího pokračování Avengers s podtitulem Infinity War. Na stříbrném plátně nás podle slov tvůrců čeká nejsmrtonosnější a nejultimátnější válka všech dob. Avengers a jejich superhrdinští spojenci musí riskovat úplně vše a pokusit se porazit mocného Thanose dřív, než jeho bleskový útok, provázený ničením a zkázou, zničí vesmír jednou provždy.

Romantický Den co den, animák V husí kůži, Hastrman Ondřeje Havelky, maďarské sci-fi Měsíc Jupitera, dokument Bratři Lumiérové a komiksoví Avengers: Infinity War v měsíci dubnu na plátnech našich kin.

foto: Film Europe