Filmové prázdniny 2018

20. června 2018 Kino, Městečko Autor: Radek Habáň

Prázdniny jsou za rohem a kromě odpočinku, radovánek a dobrodružství, nás čeká odpočinek, radovánky a dobrodružství i na filmovém plátně. Nahlédněme alespoň krátce, co nás o prázdninách čeká.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary proběhne od 29. června do 7. července. Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii zde převezme herec, režisér, scenárista, producent a hudebník Tim Robbins, držitel Oscara za herecký výkon ve filmu Tajemná řeka, kterého především proslavila hlavní role ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank. Do Varů přijede i režisér Terry Gilliam, který přiveze svůj vysněný film Muž, který zabil Dona Quijota.

Hned zkraje prázdnin nás čeká další z Marvelovských dobrodružství. Jde o snímek Ant-Man a Wasp, který je novou kapitolou o superhrdinech, kteří se umí zmenšovat a zvětšovat. Děj se odehrává po událostech filmu Captain America: Občanská válka. Scott Lang musí znovu obléci zmenšovací oblek, naučit se bojovat po boku Wasp a pomoci jí odhalit tajemství z minulosti.

V půli prázdnin můžete zavítat do Uherského Hradiště, kde se koná Letní filmová škola. Proběhne od 27. července do 5. srpna.

Díky projektu 100 se na plátna kin vrátí, nebo poprvé vstoupí filmy, které spojuje společný žánr – a to muzikál. Jsou to například Vlasy, Limonádový Joe nebo Zpívání v dešti.

Ve filmu Úžasňákovi 2 se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní nástrahy „normálního“ života. Pak se objeví slizký padouch, který se chystá uskutečnit ďábelsky geniální plán… však to znáte. Úžasňákovi 2 mají premiéru 2. srpna.

Francouzská romantická komedie Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni líčí osudy chudého talentovaného iluzionisty z malé indické vesničky. Jeho nemocná matka ho vyšle do Paříže. Shodou nešťastných náhod se dostane do obchodu IKEA, kde se zamiluje a především uvízne ve skříni, která je i s ním zabalena a odeslána napříč Evropou.

Dospělý Kryštůfek Robin dře v zaměstnání, kde je přepracovaný, mizerně zaplacený a kde nemá jistou budoucnost. Má sice rodinu, ale práce ho vytěžuje natolik, že mu na ženu a dcerku zbývá jen málo času. Kryštůfek docela zapomněl na své idylické dětství strávené s prostomyslným a mlsným plyšovým medvídkem a jeho kamarády. Když se však s nyní potrhaným a ošuntělým Medvídkem Púem opět setká, jejich přátelství opět vzplane a připomene Kryštůfkovi nekonečné dny dětských radovánek. Rodinný film Kryštůfek Robin se v kinech objeví 23. srpna.

Pro člověka jsou samozřejmě nejlepší zážitky skutečné, vlastní, ale kdybyste měli čas, peníze, chuť a náladu, kino není špatná volba. Šťastnou ruku při výběru filmového představení vám přeje Rozhlasové městečko.