Filmové premiéry v měsíci březnu 2018

Filmové premiéry v měsíci březnu 2018

Pořad v souvislostech


Rozhlasové městečko
Audioarchiv
28. února 2018 Kino, Městečko Autor: Radek Habáň

Pojďme se podívat, jaké filmy se objeví v měsíci březnu na plátnech našich kin.

Jako první to bude animovaný film Triky s trpaslíky, který má premiéru 1. března. Hlavní hrdinkou je dívka jménem Chloe. S maminkou se odstěhovaly do Nové Anglie a s tím přichází celá řada trampot: s novými spolužačkami, s klukem ze sousedství, který se do ní zamiloval a pak také s trpaslíky. Mají jich plný dům, a jak se ukáže, jsou živí a navíc je chrání před hrozbou z jiné dimenze.

8. března do kin přiletí Včelka Mája. Mája se těší na Medové hry, ale její nadšení rychle opadne, když zjistí, že její úl nejenže se nesmí soutěže zúčastnit, ale že císařovna také požaduje, aby její úl odevzdal polovinu letní sklizně medu jako příspěvek na výživu atletů soutěžících na Velkých hrách. V rozporu s přáním královny se Mája rozhodne postavit před císařovnu.

15. března má u nás premiéru norská dobrodružná pohádka Cesta za králem trollů. Espen nejmladší ze tří synů chudého farmáře náhodou v lese potkává princeznu Kristin, která je právě na útěku ze svého rodného hradu. Nechce si totiž vzít namyšleného prince Frederika, kterého jí vybral otec. Jenže podle jedné báchorky, princeznu, která se do svých osmnáctých narozenin neprovdá, uchvátí hrozivý troll. Princezna Kristin brzy zjistí, že nejde vůbec o žádnou povídačku. Král vyhlásí pátrání po neposlušné dceři a slíbí její ruku a půl království tomu, kdo jí najde. Na výpravu se vydává jak zamilovaný Espen a jeho bratři, tak i slizký princ Frederik.

Mezi další březnové premiéry se řadí i Králíček Petr, který si žije veselý bezstarostný život spolu s ostatními zvířátky na farmě. Nový majitel statku se však o svůj životní prostor dělit nemíní – a už vůbec ne se zvířaty. A tak začíná bizarní válka o teritorium – mezi ním a obyvateli zahrady.

A máme tu opět trpaslíky. Animovaná komedie Sherlock Koumes volně navazuje na trpasličí shakespearovskou adaptaci Gnomeo a Julie, jen žánr romantického dramatu nahrazuje detektivkou. Přátelé Gnomea a Julie začínají beze stopy mizet. Jelikož krádeže zahradních trpaslíků se Londýnem šíří jako epidemie, na scéně se objeví legendární Sherlock Koumes se svým druhem Watsonem, kteří mají v úmyslu tenhle ukrutný zločin vyřešit.

No a na konci března, dvacátého devátého má premiéru film Ready Player One: Hra začíná. Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální vizionář James Halliday. Když zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět.

Triky s trpaslíky, Včelka Mája: Medové hry, Cesta za králem trollů, Králíček Petr, Sherlock Koumes a Ready Player One: Hra začíná od března v našich kinech.