Hledá se princezna v Rozhlasovém městečku

Hledá se princezna v Rozhlasovém městečku
16. května 2018 Kino, Městečko Autor: Radek Habáň

Do našich kin přichází nový animovaný film Hledá se princezna.

Všechny dívky by se aspoň na chvíli chtěly stát princeznou, žít v nádherném zámku a přepychu. Ne tak hlavní hrdinka této ukrajinské pohádky. Princezna Mila to vidí trochu jinak. Reálný život zná jen z hromady knih. Chce žít svobodně jako každá jiná dívka v království, a ne být uvězněná, podle jejích vlastních slov, v nějakém hloupém zámku. A tak se rozhodne jít za svým snem. Uteče. Při útěku vrazí do Ruslana. Kočovného herce a trubadúra, jehož hmotné statky by se vešly do malého vozíku. Často hraje statečné postavy, do kterých přenáší svou osobnost, a tajně sní, že se jednou stane opravdovým rytířem.

A najednou bác, potkává nádhernou Milu, do které se na první pohled zamiluje.  Jejich štěstí ale nemá dlouhého trvání, strašlivý čaroděj Černomor potřebuje Milinu moc lásky, aby ji přeměnil v magickou temnou sílu a Milu v kámen. Vykouzlí proto obrovský vír a unese ji přímo před Ruslanovýma očima. Ten nemá ani tušení, že Mila je dcerou krále. Ruslan se bez okolků vydává na záchranu své milé. A nevypadá to, že to bude hračka, jak se mu zprvu zdá. Podaří se mu zdolat všechny nástrahy a dokázat, že skutečná láska je silnější než jakékoliv čáry? Ještě že má na své straně mocné pomocníky, sýkorku a křečka:-)

Ač ukrajinská pohádka, vizuálem se blíží těm ze zámoří, takže po grafické stránce jí nelze upřít její kvality. Bere si také jejich náladu a atmosféru. Připomene vám možná Ledové království nebo ještě víc Na vlásku. Asi vás ničím nepřekvapí, ale i tak nabízí slušnou porci dobrodružství a humoru, díky kterému si vaše srdce získá.  

Kouzelný příběh Ruslana a Mily v pohádce Hledá se princezna od 17. května v našich kinech.

obrázek: Bohemia MP