Festival United ve Šmrncu

Festival United ve Šmrncu
29. srpna 2012 Šmrnc Autor: Luděk Strašák

Ve Šmrncu 29. srpna si od 22. hodiny můžete poslechnout reportáž z multižánrového ekumenického festivalu United, který se o víkendu uskutečnil ve Vsetíně.

Festival, na kterém spolupracují téměř všechny církve, které jsou u nás zastoupeny, napsal druhou kapitoly do své kroniky. Po loňském úspěchu se rozhodli pořadatelé pod vedením Petra Húště z Křesťanských sborů ve Vsetíně pro jeho opakování. Podařilo se jim na Valašsko přilákat špičkové křesťanské kapely z Evropy - severoirské Blue tree, polský Frühstück, anglické Four Kornerz a švédskou kapelu Pantokrator. Významné zastoupení měl ovšem i český a slovenský gospel: Oboroh, Nové měchy, BCC gospel nebo Simona Martausová. Na rozhovory s mnoha těmito kapelami se můžete těšit v budoucích Šmrncech a v pořadech Jak se vám líbí.

Mnohé oslovil španělský mim Carlos Martínez, který kromě několika vystoupení vedl i pantomimický workshop. Seznam řečníků a vedoucích workshopů je ostatně také velice vyčerpávající.

Mladí, kterých se do Vsetína sjelo více než 2000, vytvořili skvělé společenství, protože to, co je spojovalo, nebyla jen samotná hudba, ale především jejich víra v Ježíše Krista.

Poslechněte si první z reportáží z tohoto festivalu, ve které promluví Petr Húšť, Simona Martausová, Aleš Juchelka, Martin Žalud z AW rádia, sourozenci Oubrechtovi ze skupiny Runaway My Son a další účastníci této akce.