Šmrnc 1. listopadu

Šmrnc 1. listopadu
1. listopadu 2017 Šmrnc Autor: Luděk Strašák

Ve Šmrncu první listopadový večer nabídneme pohled do světa dokumentárních filmů, zavítáme na setkání mládeže královehradecké diecéze a také se podíváme na mistrovství světa v deskových hrách v Essenu. Hezký poslech!

S Markem Chvátalem jsme se bavili o promítání filmů z festivalu Jeden svět. Pokud navštívíte stránky Promítej i ty, můžete si stáhnout dokumentární filmy, které tento festival nabízí. My jsme se konkrétně bavili o filmech Prachy v prachu, který popisuje jeden experiment estonského divadla, které odhalilo skandály v životě politických stran, potom Běloruský sen o posledním diktátorském režimu v Evropě a také Vyrob si svůj stát, který pozoruje vznik samozvané Doněcké lidové republiky.

Na Hoře Matky Boží v Králíkách se o víkendu uskutečnilo setkání mladých hradecké diecéze. Původně plánovaná pouť pěší a cyklistická se kvůli počasí změnila v pouť autobusovou a vlakovou. Mladí vzpomínali na letní CSM v Olomouci a prožili duchovní i zábavný program. O setkání se bavil Martin Weisbauer s Terezou Mackovou z Diecézního centra mládeže v Hradci.

Jakub Těšínský je dlouholetým organizátorem festivalu Deskohraní. To už letos proběhlo a Jakub jel na velký festival deskových her v Essenu propagovat české deskové hry. Na tomto festivalu proběhlo i mistrovství světa v deskových hrách, na kterém posbíraly české týmy první tři místa. Telefonát přímo na místo činu ze sobotního večera si v dnešním Šmrncu můžete poslechnout také. 

Hezký poslech!