Vítězem KAHL 2016-17 je Piksla Pardubice

Vítězem KAHL 2015-16 je Piksla Pardubice
19. března 2017 Šmrnc, Události Autor: Luděk Strašák

Na zimním stadiónu v Poličce vyvrcholila 18. března sezóna účastníků Křesťanské amatérské hokejové ligy. Na dopolední turnaj o biskupský soudeček, kterého se zúčastnila 4 mužstva vyřazená ve čtvrfinále navázaly boje o medaile. A bylo na co se koukat.

Nutno dodat, že se tyto boje staly bojem těch, kteří se vzepřeli po základní části. Vždyť do semifinále se dostala mužstva ze samého dna tabulky po základní soutěži: HC Klofani z Chrudimi získali ze sedmi zápasů pouhé tři body, Vraníci ze Slatiňan o bod více (o který později kontumačně přišli), domácí Polička byla na 5. místě a nejvýše postavená byla Piksla z Pardubic na 3. místě.

kahl_1O 3. místo bojovala domácí Polička proti Slatiňanům, zápas se jí nepovedl. Nepodařilo se jí ani jednou skórovat a k nelibosti domácích Slatiňany vstřelily hned tři branky a získaly bronzovou medaili.

kahl_2Do finálového zápasu Klofanů z Chrudimi a Piksly Pardubice vtrhli lépe Klofani a v první třetině (které v této soutěži trvají 15 minut) vstřelili favorizované Piksle dva góly. Ve druhé části měli Klofani více ze hry a vytvářeli si výrazně větší šance, ale Pikslu podržel brankář. Udeřilo na druhé straně po nahození od modré čáry, ale po úspěšně realizovaném trestném střílení se Klofani dostali znovu do dvougolóvehé náskoku.

kahl_3Uklidnění na hole Klofanů přinesla čtvrtá branka ve třetí třetině a třígólový náskok byl už pro zisk trofeje dostatečný. Tuto zprávu by napsal divák, který by odešel čtyři minuty před koncem zápasu za stavu 4:1. Ale někdy ani čtyřgólový náskok nestačí. Hra se přitvrdila a Piksla v oslabení 3 na 4 snížila ve 42. minutě. O minutu později to bylo už pouze o gól po kontroverzním odrazu puku do brány od brusle jednoho z hráčů Piksly. Do konce zápasu chyběly necelé dvě minuty, ale Piksla nepochopitelně nesáhla k power play. I přesto mohutným tlakem minutu před koncem vyrovnala a v poslední minutě ještě nastřelila tyčku. Zápas, který se vyvíjel jednoznačně, tak dospěl k samostatným nájezdům, ve kterých Piksla byla šťastnější a vstřelila dvě branky oproti jedné brance Klofanů.Piksla ukázala, že závěry zápasů umí, podobně otočila před několika léty finále proti domácí Poličce a v semifinále dohnala náskok soupeře dvěma góly v posledních třech minutách.

kahl_7Stínem zápasu bylo velké množství faulů a jeden osobní trest do konce zápasu. Hokej se sice hraje v rukavicích, ne v rukavičkách, ale na Křesťanskou hokejovou ligu bych očekával hru bez nějakých zákeřností a provokací.

Reportáž z finále uslyšíte ve Šmrncu 22. března ve 20.15.