V hlavních rolích

Princezna Terezka

Princezna Terezka nosí na krku medailonek s matčinou miniaturou, zatímco na šíji hluboko vzadu jí visí daguerrotypie otce. Portrét babičky nosí v rukávě a obrázky svých bratranců a sestřenic si zastrkává do střevíčků, zatímco za lubem má… ale dosti. Dost, to stačí. Svou rodinu chová v úctě.

Ráda o sobě prohlašuje: „Stanu se vážnou a rozumnou, až mě polibek spanilého prince promění v žábu!“

 

Princezna Maruška

Princezna MaruškaPrincezna Maruška je starší sestrou princezny Terezky. Je o hlavu vyšší než průměrně vysoký princ v jejím věku. A stále roste. Není dokonalá, neb to by znamenalo, že se už dál rozvíjet nemůže. Moudrost, rozvaha a přirozenost jsou jí velmi nablízku. I ty němé tváře ji obdivují svým němým způsobem. Němé vrány jí sedávají na rameni a všichni němí psi na ni vesele poštěkávají.

 

Princezna Michalka

Princezna MichalkaPrincezna Michalka, nejmladší ze sester. Rozená spisovatelka. Královská knihovna je jejím druhým domovem. Husí brky na psaní jí čouhají z kapes, vlasů i kočárku pro panenky. Ještě neumí psát; zatím kreslí kroniku rodu. (Neoficiálně je považována za vynálezkyni comicsu.)

 

 

Princ Radek

Princ RadekPrinc Radek jako pravý šlechtic vyniká ve štvanicích na lišku, štvanicích na psy, v porážení divokých prasat, v chytání netopýrů a ostatních kratochvílích své třídy. Jeho tělesná teplota je 36,6°C, jeho respirace normální a jeho pokožka zcela prostá prašiviny, infekční růže a tropické svědivky.

 

 

Hodný Honza

Hodný HonzaHodný Honza nepoznal otce, ani matku. Oba zemřeli dlouhá léta předtím, než se narodil. Je pozoruhodné, že tento chasník z vesnice dokonale ovládá italštinu, angličtinu, francouzštinu, miluje hudbu, tanec a vyzná se v důlním inženýrství.

 

 

 

Černý sokol

Černý sokol alias Pírko alias Spisovatel alias Muzikant alias Noční vítr. Na místě činu nechává černé sokolí pírko, většinou si píská nějakou písničku a před tím než se zlotřilcům objeví za zády, zvedne se zčistajasna vítr.

Z téhle kultovní postavy během celé pohádkové série neuvidíte ani oči, což spolu s téměř absolutní mlčenlivostí značně posiluje její nadlidskou image!

Černý sokol je živoucí legenda, která bude žít ještě dlouho potom, co ostatní živoucí legendy žít nebudou.

 

Královna Dobruška

Královna DobruškaKrálovna Dobruška, vlastním jménem Hildegarda Černá. (Myslíte si, že někdo s takovýmto jménem může být kladná postava?) Královna Dobruška nejenže má velmi zlou povahu, je navíc nesmírně marnivá a obludně krutá. Prostě megera.

Jako milovnice Shakespeara a divadla vůbec, dostala od královského kočovného divadla čestnou roli v milostné romanci Babiččiny zuby!

Existuje podezření, že je matkou prince Radka, a že se až později dala na stranu zla. Nicméně finále našeho stodvacetisvazkového románu nekončí podobně jako souboj laserovými meči Luka Skywalkera s Darth Vaderem…

 

Loupežník Zagroškudla

Loupežník ZagroškudlaLoupežník Zagroškudla. Zkráceně Kudla. Jeho otec se jmenoval Dýka a pradědečkovi říkali Mačeta. Jeho brácha je Křivák. Mají to asi v rodině. Kudla má také malého loupežnického synka. Říkají mu Rybička.

Zagroškudla je standardní přisluhovač zla s IQ pohybujícím se kolem pokojové teploty. Jakýkoli výskyt krve mu způsobuje mdloby, počet drastických loupežných scén pod jeho vedením se blíží nule… Což možná může u některých posluchačů vzbuzovat jisté sympatie vůči tomuto padouchovi.

 

Meloun

Meloun se jednoznačně narodil jako ředitel Zeměkoule. Bohužel jako myšák svůj vrozený talent musí uplatňovat na jiném místě. Jeho životním heslem je: Do ženy a do melounu nevidíš. Už delší dobu se bojí přiznat, že Oliva je jeho jedinou, skutečnou a největší kamarádkou.

 

 

 

Oliva

Je dcera Alfonse Hryzálka, vdovce po Alfonsii Hryzálkové rozené Kožíškové. Oliva je nejen hodná, pracovitá, chytrá a odvážná, ale také velmi půvabná. Má pleť bělejší než sníh, rty jako třešně a černý čumáček ebenového odstínu. Hotová myší topmodelka.

 

 

 

Kostěj

Krutimor Černý - všemi přezdívaný Kostěj. Kostěj přišel ve válce o ruku. V moři plném žraloků o nohu. V souboji s princem Radkem o levé ucho. Z dalších orgánů mu chybí nos, pravé oko, slepé střevo a skoro všechny zuby. Hotový sympaťák. Dokud nezničí celou galaxii, nebude mít klid! Tři jeho nejmilejší záliby jsou: Zlato, zlato a zlato.

 

 

 

Troubela

Troubela – téměř fanaticky oddaný sluha Krutimora Kostěje Černého. Tento jedinec v sobě skrývá velmi lahodnou kombinaci trapnosti, tuposti a fantasmagorie. Je zábavné sledovat jeho ztřeštěné trapasy, které mají na okolí dopad srovnatelný s tornádem.
Vedle bublajících asfaltových jezer je Troubela asi největší hříčkou přírody.