Ohlédnutí za dvěma akcemi pro mladé křesťany

Ohlédnutí za dvěma akcemi pro mladé křesťany

V pořadu Všimli jsme si se ohlédneme za Studentským Velehradem a Brodfestem - dvěma akcemi, které se konaly o prvním májovém víkendu a zúčastnilo se jich okolo 1300 mladých lidí.

Od 4. do 8. května se na dvou místech naší republiky konala dvě setkání mladých křesťanů - na Velehrad se sjeli studenti a absolventi vysokých škol, do Havlíčkova Brodu mladí z Církve bratrské. Obou akcí se zúčastnili s mikrofonem i redaktoři Proglasu - jejich reportáže přineseme tento pátek 18. května v 16 hodin a v repríze v sobotu 19. května v 10.30.

Havlíčkův Brod přivítal na 800 mladých z Církve bratrské, kteří měli možnost vyslechnout duchovní promluvy, semináře a workshopy na různá témata, zasportovat si nebo zazpívat si společně s kapelami, které tady koncertovaly. Hlavním, jednotícím tématem ale byla změna - jak změnit společnost, církev a sami sebe?

Studentský Velehrad se konal už po jedenácté. Na bohatý program s mottem: Cestou služby - Následuj ho! se sjelo okolo 500 vysokoškoláků, kteří mohli společně přemýšlet a diskutovat o různých formách služby. Se svými příspěvky a osobními zkušenostmi se službou zde vystoupila řada osobností církevního, kulturního a akademického světa, nechyběl ani duchovní doprovod - mše svaté, večery chval, modlitba Taizé a adorace. Večer si studenti mohli poslechnout Richarda Čanakyho, zahrála zde i kapela Medicimbal, Jazz elements nebo zpěvák Láďa Křížek. Jaké jsou různé typy a aspekty služby? Jaká je role mladého křesťana - vysokoškoláka ve společnosti? A jak tuto svou roli vnímají sami mladí? Co jim setkání na Velehradě přineslo?