Do galerie, do Itálie a ještě dál

Do galerie, do Itálie a ještě dál

Pořad v souvislostech


Květnový magazín
Budeme vysílat

Do světa deskových her s Vláďou Chvátilem
Do světa deskových her s Vláďou Chvátilem
Barvínek
Vysílali jsme


Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý

Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý

Magazín Barvínku
Audioarchiv
30. dubna 2020 Barvínek Autor: Anežka Wiewiorková

Květnový magazín Barvínku vás zavede do Moravské galerie v Brně, nebo spíš – přinese galerii k vám domů. Zavítáme taky do Itálie a uslyšíte, co dalšího se Barbora dočetla v tajemném deníku, který našla na půdě.

Pro začátek bychom možná měly říct, že první květnový Barvínek bude mít speciálního hosta. Štěpánku uslyšíte poprvé, ale určitě ne naposledy, protože se přidala do našeho týmu a bude pro vás natáčet všemožné zajímavosti. Předtím, než přišla do rádia, pracovala v Moravské galerii, kam nás vezme na návštěvu. Umělecká díla nám možná někdy připadají moc složitá, ale Štěpánka vám prozradí, jak se pomocí nich můžete zabavit, a jak se celá velká Moravská galerie může vtěsnat do vašeho pokojíčku.

Naší další stanicí je Itálie – zavoláme Kristině, která do této koronavirem hodně zasažené země odjela v lednu. Hlídá děti v rodině doktorů, kteří se starají o nakažené lidi. Nebojí se, že sama nemoc chytí? Co se jí na pobytu v Toskánsku opravdu hodně líbí? A je pravda, že Italové mají k jídlu pořád jen těstoviny nebo pizzu?

FlorencieFlorencie je jedno z míst, které stihla Kristina navštívit ještě před rozšířením koronaviru.

Určitě jste taky napjatí, co dalšího se Barboře podaří zjistit z tajemného deníku, který našla na půdě. Kdo ho tam ukryl? A proč zápisky ve starém a uprášeném sešitě zní, jako by je někdo napsal dnes, v době zavřených škol a obchodů? Bára nám naštěstí poslala další dopis, takže se to brzy dozvíte! Stačí poslouchat Barvínek v úterý 5. května od 16.00 nebo v sobotu po jedenácté dopoledne.

Foto:pixabay.com