Dobrodružná výprava s Barvínkem!

Dobrodružný Magazín Barvínku

Pořad v souvislostech


Magazín Barvínku
Budeme vysílat

Magazín Barvínku
Magazín Barvínku
Sluchátko v Barvínku
Vysílali jsme


Vzhůru do oblak!
Jukebox Barvínku

Barvínek o povolání: Fyzioterapeut
Audioarchiv
1. listopadu 2022 Barvínek Autor: Štěpánka Minárová
V listopadovém Magazínu Barvínku nás čeká výprava na skutečnou sopku! Přidáme další pokračování seriálu o klimatické výzvě, tentokrát bude řeč o tzv. uhlíkové stopě. A seznámíme vás také s tím, co nás v listopadu s Barvínkem všechno čeká.
 
Jakým způsobem člověk přispívá k oteplování planety, které má negativní dopad na životní prostředí? Člověk produkcí oxidu uhličitého zesiluje působení tzv. skleníkového efektu, který má pak na svědomí například extrémní výkyvy počasí projevující se častým obdobím sucha nebo naopak přívalovými deštiOxid uhličitý určité míře pomáhá udržovat dostatečné teplo umožňující přežití organismů na naší planetě. Lidé však jeho množství v ovzduší nepřiměřeně navyšují například jízdou autem nebo leteckou dopravou. Ale věděli jste, že významný podíl má také třeba on-line sledování televizních seriálů a filmů? Proč tomu tak je?
 
Poslechněte si povídání Aničky Slavíkové z Lipky, environmentálního vzdělávacího centra. Vyzkoušet si můžete také kvíz, ve kterém se dozvíte, jaké činnosti se na oteplování planety podílejí nejvíce.  
 
2022-11-01-02-55-48-5A1D8C03-2F71-4EBA-8DC4-F5572A2ABD2A
Islandu se nám opět přihlásí Káťa, která s námi podnikne dobrodružnou výpravu na sopku Askja. Než se dostaneme k našemu cíli, přebrodíme nejednu divokou řeku a projedeme se také krajinou rozlité lávy a sopečného písku. Na naší2022-11-01-02-55-53-7F050B3A-13AA-4E36-8EC2-158CF552184B cestě se podíváme i do míst, která se podobají měsíční krajině. To je také důvod, proč na nich trénovali američtí kosmonauti z programu Apollo, který probíhal v letech 1961–1972. Jak Kátina expedice probíhala a co nás čekalo v cíli? Poslechněte si listopadový Magazín Barvínku kdykoliv v audioarchivu!