Fotbal kněžských výběrů Moravy a Čech skončil smírně

Fotbal kněžských výběrů Moravy a Čech skončil smírně
23. září 2014 Barvínek, Šmrnc Autor: Luděk Strašák

Na Slavkovském bojišti změřili v pondělí 22. 9. svoje síly fotbalové výběry kněží Čech a Moravy. Zápas skončil smírně 3:3 po poločasu 1:1.

Branky: 17. Pacner, 77. Kotík, 86. Káňa - 21. Buček (pen.), 55. Sklenář, 77. Suchánek (vlastní)

sestavy: Morava:

Jindřich Čoupek - Ondřej Jirout, Stanislav Suchánek, Jaroslav Kníchal, Pavel Römer - Miloš Mičánek, Pavel Krč, Jan Kotík - Pavel Pacner, Stanislav Pavlica, Antonín Pechal, náhradníci Martin Hönig, Jan Ston, Petr Káňa

Čechy:

Kamil Vrzal - Pavel Ruml, Jan Böhm, Marek Hric, Martin Vlček, - Marek Miškovský, Konstantin Mikolajek, Lohel Klindera, Libor Buček, - David Ambrož, Martin Sklenář

žlutá karta: Hric (Č)

rozhodčí: Petr Horák

Můžete si poslechnout reportáž z pořadu Šmrnc.

Obsáhlou fotogalerii najdete na stránkách farnosti Říčany (některé fotografie od Rudolfa Flasche najdete i v tomto článku, zbytek poskytl P. Jan Nekuda)

Vítejte u post-on-line reportáže z Tvarožné, kde se sešly výběry kněží Čech a Moravy. Na základě výsledků předcházejících zápas, které vyhrávaly Čechy budou Moravané vděčni i za remízu, jak nám před zápasem řekl Pavel Pacner.

 

O ambicích českého týmu promluví Kamil Vrzal.

 

 

 

Tvarožná 22. září 2014, 16:00

1. Zápas zahájen. Češi v modrém, Moravané v červenočerných dresech.

2. Počasí není příznivé, fouká ostrý vítr. Po větru hraje Morava.

3. Pavel Römer centroval z pravé strany do pokutového území Čechů, na míč těsně nedosáhl Pavel Pacner.

4. Začíná pršet, déšť zpočátku jemný přechází v intenzivní.

4. Několik centrů z různých stran mířilo do moravského pokutového území.

5. Přímý kop pro české hráče asi 25 metrů od branky. Marek Hric přestřeluje.

6. Dešťová přeháňka nekončí, ale více zesiluje.

7.  Přesto, že českých kněží přijelo pouze 10, běhá v modrých dresech 11 borců. Moravská strana poskytla svým soupeřům Davida Ambrože z Rájce-Jestřebí.

7. První roh moravského týmu, dalekonosná střela Ondřeje Jirouta mířila hodně vedle.

8. Marek Sklenář se probíjí po levém křídle, ale zatím je tento nejnebezpečnější hráč v modrém dobře střežen. Moravané nasadili do obrany svoje největší eso, vojenského kaplana Jaroslava Kníchaĺa, který zatím v obranné činnosti vládne.

10. Brejk moravského týmu, Miloš Mičánek vyslal do útoku Pavla Pacnera, u míče byl ale o něco dříve brankář Kamil Vrzal.

11. Svítí sluníčko a déšť ustává.

13. Útok Marka Sklenáře po levém křídle. Snažil se procpat míč pod rukama brankářeJindřicha Čoupka.

14. Svatopluk Pavlica centruje před bránu osamocenému Pavlu Krčovi, ten ale promáchl a nedal. Zatím největší šance zápasu.

16. Po skvělé přihrávce Pavla Römera míjí českou branku střela Pavla Krče.

18. Po útoku českého týmu zasahuje brankář Jindřich Čoupek. Okamžitě rozehrává Svatopluku Pavlicovi, ten prošel  českou obranou a nahrál do běhu za obranu Pavlu Pacnerovi. Ten nezaváhal a kolem brankáře skóruje. 1:0

21. Do pokutového území se dostal Marek Sklenář, ten se prosadil proti třem protihráčům, nacentroval, brankář Čoupek míč minul, ale jeden z obránců odkopli míč před šestnáctku, přímo na kopačky Pavla Rumla. Ten vystřelil, ale střela, která by možná mířila do branky, byla vyražena rukou jednoho z moravských hráčů. Penalta.

21. Penaltu bude zahrávat Libor Buček z Klenčí pod Čerchovem.

21. Míč míří na opačnou stranu než brankář. 1:1

 

 

23. Ostrý skluz Marka Hrice proti Miloši Mičánkovi. Podle mého se o faul nejednalo, protože obránce nejdřív zasáhl míč. Přesto si tento zákrok vysloužil žlutou kartu.

25. V útoku Martin Skleníář, tentokrát zastaven Jaroslavem Kníchalem.

25. Martin Sklenář vběhl do pokutového území, ale klička brankáři Čoupkovi byla příliš dlouhá. Obranný odkop si našel jeden z českých hráčů, který se pokoušel přelobovat brankáře Čoupku. Střelu, která se pomalu snášela do branky odhlavičkovala hlava Stanislava Suchánka. Vyložená šance.

28. Útok na českou branku, ale Svatopluk Pavlica udělal pouze dvě úspěšné kličky místo potřebných tří.

30. Série autů moravského týmu z pravé strany.

30. Střela Jana Kotíka na českou branku. Byla falšovaná a ovlivněná větrem a brankář jí vyrazil.

32. Po individuální akci střílí Jan Kotík z hranice šestnáctky do břevna.

37. Hraje se v okolí středového kruhu bez podařených útočných akcí.  Po delší době střílel David Ambrož v českém dresu a ohrozil branku Jindřicha Čoupka.

39. Svatopluk Pavlica nahrál  Antonínu Pechalovi do ofsajdu, ten ale nezaregistroval hvizd rozhodčího a usilovně zkoušel procedit míč do české branky.

42. Pavel Römer odcentroval do pokutového území, míč ve vyložené šanci minuli Pavel Pacner i Pavel Krč.

45. Bez větších dalších šancí končí první poločas. Stav je spravedlivě1:1.

Během přestávy jsem získal ohlasy hráčů, kteří byli u gólových momentů.

Pavel Pacner (M):  (audio MP3)Pavel Pacner (M): No tak skvělá nahrávka za obranu, myslím, že od Sváti (Pavlici) a pak jsem šel sám na gólmana. Tak jsem se modlil, abych to nezazdil, tak jako v poslední době celkem často.

 

 

Pavel Ruml (Č) (audio MP3)Pavel Ruml (Č): Míč se krásně odrazil před vápno mně přímo na nohu, takže jsem to vystřelil, myslím, že by to šlo pod břevno, ale obránce to tou rukou vyřešil za mě. Zatím krásnej zápas.

 

46. Začal druhý poločas zápasu. Moravský tým byl posílen Petrem Káňou z Šumperka.

48. Pavel Krč (M) střílel z hranice šestnáctky, střelu zblokoval Marek Hric.

49. Srážka Jaroslava Kníchala s Konstantinem Mikolajkem, oba po chvíli odkulhali z místa střetu.

49. Individuální akce Martina Sklenáře, který využil chvilkové indispozice jeho osobního strážce Jaroslava Kníchala. Sklenář nahrával do vyložené šance Davidu Ambrožovi, kterého odzbrojil Stanislav Suchánek. Roh pro český tým.

52. Centr Miloše Mičánka (M) před branku. Skvěle jej zlikvidoval brankář Vrzal.

54. Do šance se dostával Marek Miškovský (Č), moravská obrana dobře zareagovala odkopnutím míče.

55. Moravský tým rozjížděl protiútok. Svatopluk Pavklica byl ale odzbrojen Markem Hricem, který našel mezi dvojicí obránců rozběhnutého Martina Sklenáře. Ten vběhl do šestnáctky a křižnou střelou s přehledem překonal Jindru Čoupka v moravské bráně. 1:2 pro hosty.

55. Martin Sklenář je dnes asi nejvíce a nejdůsledněji bráněným hráčem na hřišti. Přesto svojí aktivitou zařídil oba české góly, kdy svou rychlostí a technikou nedal moravským obráncům šanci. Velký podíl na brance měla i milimetrová přihrávka Marka Hrice.

58. Moravský tým po sérii autů a rohů získává územní převahu. Zatím se ale nedostali k žádné střele, jen k několika závarům před českou brankou.

61. Po delší době míč na moravské půlce. Protiútok odvrácen na roh.

62. Spolupráce premonstrátů. Lohel Klindera našel Kosťu Mikolajka, kterému míč v pokutovém území v rozhodujícím momentu odskočil.

66. Hra má stále podobný charakter. Moravští hráči kombinují na české polovině, ale bez náznaku větší šance. Čeští hráči se snaží využít rychlonohého Martina Sklenáře, který je ovšem dobře hlídaný.

67. Po několika centrech, se kterými si česká obrana poradila, přišlo její selhání. Jan Kotík se chvilku v pokutovém území přetahoval o míč s Pavlem Pacnerem a z bezprostřední blízkosti vystřelil nad hlavu Kamila Vrzala, který nestačil zareagovat a míč mu mezi rukama prosvištěl do branky. Vyrovnáno. 2:2

68. A opět v akci Jan Kotík. Připravil si střelu z hranice šestnáctky, ta však byla zblokována na roh.

70. Po centru Jaroslava Kníchala se míč dost dlouho pohyboval v českém pokutovém území. Ke střele se nikdo z moravských hráčů nakonec nedostal.

72. Střela Jaroslava Kníchala (M) z dobrých třiceti metrů mířila o několik metrů vedle.

74. Další velká chvíle Martina Sklenáře. Po přesné přihrávce od Kostě Mikolajka do běhu se v pokutovém území vyhnul dvěma moravským obráncům a vystřelil těsně vedle pravého horního růžku moravské branky. Velká šance!

77. Centr Martina Sklenáře z pravé strany na Davida Ambrože, brankář Čoupek skvěle centr zachytil.

78. Hned z protiútoku velká moravská šance. Svatopluk Pavlica uvolnil Petra Káňu, který běžel sám na brankáře. Kamil Vrzal skvěle zasáhl a vyrazil míč k volnému Svatopluku Pavlicovi. Ten se pokusil přelobovat brankáře, ale střelu z opuštěné branky vyhlavičkoval pilíř obrany Jan Böhm.

78. A hned další střela Petra Káňu. A hádejte, kdo jí zblokoval: Jan Böhm, který si připsal druhý brankářský zákrok ve dvaceti sekundách.

79.  Odražený míč získal Kosťa Mikolajek, prodloužil na Libora Bučka. Následuje rychlá přihrávka na pravé křídlo Martinu Sklenářovi, který vběhl pronásledován dvěma obránci do pokutového území. Zbavil se obránců, udělal kličku brankáři Čoupkovi, který vytáhl skvělý zákrok a míč vyrazil. Bohužel, vyrazil ho na dobíhajícího obránce Stanislava Suchánka, od kterého se míč odrazil do branky. Moravané dávají třetí gól, ale vlastní a prohrávají 2:3.

79. Martin Sklenář, přestože je pečlivě hlídán, vypracoval už třetí branku, tentokrát s velkou dávkou štěstí.

79. Hned z protiútoku hlavičkuje na českou branku Svatopluk Pavlica. Brankář chytá.

81. Pavel Römer střílí z bezprostřední blízkosti branky, ale neměl dost prostoru, do další šance se probíjel Jan Kotík, kterého na poslední chvíli ubránil Marek Hric.

81. Po individuální akci střílí Petr Káňa z hranice šestnáctky. Vedle.

83. Protiútok Čechů. Martin Vlček nacentroval z pravé strany před pokutové území Martinu Sklenářovi. Ten si míč dobře nezpracoval a minul.

84. Akce po ose Petr Káňa - Jan Kotík končí u českého obránce Jana Böhma.

85. Střela Jaroslava Kníchala (M) z 25 metrů, Kamil Vrzal vyrazil.

87. Jan Kotík střílí z hranice šestnáctky, střelu blokuje opět Jan Böhm. Rohový kop.

87. Závar po rohovém kopu v české šestnástce, hosté odkopávají.

87. Míč se odrazil k Jaroslavu Kníchalovi, který z dobrých 35 metrů nacentroval do českého pokutového území. Milimetrová přihrávka našla Petra Káňu, který se položil do přihrávky a z voleje překonává nádhernou střelou Kamila Vrzala. Jeden z nejhezčích gólů, které jsem na těěchto zápasech viděl. 3:3.

88. Čeští hráči se s remízou nechtějí smířit a útočí, vysunují se vysoko na moravskou polovinu. Zatím neúspěšně.

89. Martin Sklenář se dostává do šance, ale brankář Čoupek proti němu dobře vyběhl.

90. Martin Hönig (M) posílá do protiútoku Svatopluka Pavlicu, kterého zpacifikoval Martin Vlček.

90: Svatopluk Pavlica vniká do šestnáctky z pozice levého křídla, ale přestřeluje. Rozhodčí ukončil zápas za stavu 3:3.

On-line reportáž končí. Hráči se rozešli smírně, což je po předchozích zápasech úspěchem moravského týmu. Moravané byli z mého pohledu lepší, míč měli na nohou častěji, častěji stříleli a častěji se dostávali do šestnástky soupeře, ale česká obrana se stopery Hricem a Böhmem vyřešila s přehledem řadu ošemetných situací. V českém týmu fungoval systém vše na Martina Sklenáře, který, přestože byl celou dobu pečlivě střežen, podílel se na všech třech českých gólech.

Ohlasy hráčů po zápase:

   Jan Kotík po zápase.mp3 (audio MP3)Jan Kotík
   

Jaroslav Kníchal 

   Jindřich Čoupek po zápase.mp3 (audio MP3)Jindřich Čoupek
   

Kamil Vrzal 

   

Martin Sklenář

   

Petr Káňa